Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Policyjne kontrole rowerzystów na Pradze Południe: 36 mandatów za blisko 50 tys. zł

infobike
21.05.2024 11:15
0 Komentarzy

364 kontrole, 36 mandatów karnych na łączna kwotę ponad 48300 złotych, 2 wnioski o ukaranie do sądu i zatrzymanie jednego poszukiwanego, oto wynik przeprowadzonych w miniony weekend działań prewencyjnych. Prowadzone były one przez policjantów naszej komendy oraz funkcjonariuszy warszawskiego Oddziału Prewencji Policji na terenie Pragi Południe, ze szczególnym uwzględnieniem plaży „Poniatówka” i jej okolicy.

Wiosenno-letnia aura w sposób szczególny sprzyja wypoczynkowi w plenerze, oznacza to również, że obserwujemy znaczący wzrost ruchu jednośladów. 

Policjanci dokładają wszelkich starań, by zadbać o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców i wszystkich uczestników ruchu. Trzeźwość kierujących jest sprawą kluczową – informuje Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji na Pradze Północ.

W miniony weekend na terenie Pragi Południe, m.in. na plaży „Poniatówka” i w jej okolicy policjanci z komendy rejonowej razem z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji prowadzili aktywne działania prewencyjne. Mundurowi skupili swoją uwagę głównie na kierujących hulajnogami oraz rowerami i sprawdzali ich stan trzeźwości. 

W wyniku podjętych działań prewencyjnych przeprowadzono 364 kontrole, 36 interwencji zakończyło się wystawieniem mandatów karnych, których łączna kwota wyniosła ponad 48300 złotych. Dodatkowo skierowano dwa wnioski o ukaranie do sądu i zatrzymano jedną osobę poszukiwaną – podaje Joanna Węgrzyniak

Mundurowi skupili swoją uwagę głównie na kierujących hulajnogami oraz rowerami i sprawdzali ich stan trzeźwości. 

Policja przypomina, że za jazdę rowerem lub hulajnogą po spożyciu alkoholu można otrzymać mandat w wysokości 1000 złotych, a w stanie nietrzeźwości minimum 2500 złotych. Policjanci zapowiadają także kontynuację podobnych działania. 

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich z kolei przypomina, że rower to pojazd, więc porusza się zdecydowanie szybciej od pieszego i stanowić może dla niego zagrożenie. Na podstawie napływających do ZDM sugestii mieszkańców oraz własnych obserwacji wyodrębniono sześć problematycznych sytuacji: jazda po chodniku, brak sygnalizowania manewru skrętu, brak obowiązkowego oświetlenia roweru, nielegalna i niebezpieczna jazda pod prąd jednokierunkowymi pasami dla rowerów, szeroko pojęta życzliwość wobec pieszych.

Komentarze