Wandale niszczą Ostrowski Rower Miejski
Ostrowski Rower Miejski cieszy się dużą popularnością wśródmieszkańców miasta. Jednak wraz ze wzrostem popularności wzrastailość aktów wandalizmu. Rowery ORM są niszczone tak często, żeMiejski Zakład Komunikacji w Ostrowie apeluje o pomoc.
Niszczą młodzi i nieletni
– Na początku istnienia systemu Ostrowskiego Roweru Miejskiegouszkodzenia miały miejsce bardzo rzadko i były raczej łatwe dousunięcia. W tym sezonie rowerowym skala zniszczeń oraz aktówwandalizmu jest na tyle poważna, że zaczynamy bardzo wnikliwieszukać sprawców. Okazuje się, że często sprawcami są osobymłode lub niepełnoletnie, które nie potrafią uszanować tzw.dobra wspólnego. Jednak i oni ponoszą odpowiedzialność karną– mówi Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji SA wOstrowie Wielkopolskim.
Popularność ORM
Rower miejski w Ostrowcu działa od 2017 roku. Początkowo składałsię z dwóch stacji i 20 rowerów. W 2018 roku został rozbudowanydo 10 stacji i 86 rowerów, ilość wypożyczeń sięgnęła niemal10 tys., a w systemie zarejestrowanych było ponad 2 tys.użytkowników. Obecnie flota Ostrowskiego Roweru Miejskiego to 13stacji i 121 rowerów. Od marca do kwietnia z systemu skorzystałoblisko 3 tys. razy.
Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie informuje, że wiele z rowerówjest obecnie uszkodzona i wymaga naprawy. Kilkoro mieszkańców mazablokowane konta dostępu do systemu, są egzekwowane karypieniężne, a nawet kierowane są akty oskarżenia do sądu.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Apel do mieszkańców
MZK apeluje do mieszkańców oraz wszystkich osób korzystających zOstrowskiego Roweru Miejskiego, aby zgłaszali zarówno usterki, jaki zauważone porzucone rowery, dzwoniąc pod numer telefonu: 62 58425 55, który czynny jest całą dobę.
– Niestety smuci nas fakt, że niektórzy użytkownicy niszcząrowery i oddają niesprawne albo – co gorsze – porzucają na tereniecałego miasta w najdziwniejszych miejscach – powiedział MikołajKostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.
„