Trzy firmy chętne na obsługę rowerów miejskich w Koszalinie
Otwarto oferty w przetargu na organizację i obsługę Koszalińskiego Roweru Miejskiego Wśród zainteresowanych operatorów są Nextbike Polska SA, konsorcjum Orange Polska SA i Roovee SA.
Koszaliński Rower Miejski (KRM) funkcjonował przez ostatnie trzy lata. Operatorem był Nextbike Polska SA. Umowa z miastem wygasła z końcem ubiegłego roku i magistrat ogłosił przetarg na organizację i obsługę KRM w latach 2021-2023.
12 lutego otwarto oferty operatorów ubiegających się o zarządzanie KRM. Wśród nich jest Nextbike Polska oraz konsorcjum Orange Polska i Roovee.
Cieszę się, że są firmy zainteresowane dalszą działalnością Koszalińskiego Roweru Miejskiego, bo jest to projekt bliski memu sercu. Sam jestem cyklistą i wiem, jak ważny dla naszego zdrowia jest ruch. Dodatkowo, przesiadając się na rowery, dbamy o środowisko, bo ograniczamy ruch drogowy związany z emisją spalin. Korzyść jest zatem podwójna - powiedział prezydent Koszalina Piotr Jedliński.
- powiedział prezydent Koszalina Piotr Jedliński.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Zgodnie z założeniami przetargowymi w Koszalinie ma działać 20 stacji (w tym cztery wirtualne). Na ich wyposażeniu znaleźć się ma co najmniej 150 rowerów, w tym 15 z fotelikami dziecięcymi.
W 2021 r. sezon rozpocząłby się 20 maja, a w dwóch kolejnych latach - 1 marca. Za każdym razem sezon kończyłby się 30 listopada.
Koszt usługi zamawiający oszacował na ponad 2,6 mln zł. Przez trzy lata działalności KRM jednoślady wypożyczono ponad 150 tys. razy.