Triatlon dla dotkniętych autyzmem
Triatlon dla dotkniętych autyzmem
Trzech aktorów i dziennikarz: Piotr Adamczyk, Łukasz Grass, Tomasz Karolak i Bartek Topa postanowili pomóc osobom cierpiącym na autyzm. Zbierają pieniądze na diagnozę, terapię i rehabilitację dzieci i dorosłych z autyzmem w ośrodkach Fundacji SYNAPSIS.
Jak można przeczytać w opisie akcji śmiałkowie, promując zdrowy styl życia i uprawiając wymagającą dyscyplinę jaką jest triatlon, nadają głębszy sens „aktywnej dobroczynności”robiąc to nie tylko z myślą o sobie, ale, przede wszystkim, o tych najbardziej potrzebujących.
– 11 czerwca podejmujemy się ekstremalnego zadania – wystartujemy w XX edycji Mistrzostw Polski, Herbalife Susz Triathlon na dystansie długim, czyli przepłyniemy pół jeziora (1,9km), przejedziemy na rowerach pół województwa (90km) i przebiegniemy pół maratonu (21km) –tak piszą na Do!More będącą platformą internetową, która łączy w jednym miejscu i czasie darczyńców oraz beneficjentów.
Drużyna przygotowuje się do wspólnego startu od ponad 7 miesięcy pokonując tygodniowo ok. 250 km na rowerze, 8 km na basenie i 30-40 km biegnąc, by zrealizować dwa postawione sobie cele:
– ukończyć zawody na dystansie Half-Ironman
– zebrać 50 tysięcy złotych dla Fundacji SYNAPSIS
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Drużyna zachęca do pomocy:
– Dzięki Waszemu zaangażowaniu będzie nam łatwiej. Wasza pomoc będzie dla nas najlepszym, dozwolonym środkiem dopingującym. Podczas 6-7 godzinnego wysiłku, jaki nas czeka, na pewno pojawią się momenty słabości i zwątpienia, ale Wasze wsparcie będzie dla nas zobowiązaniem. Nie poddamy się wiedząc, że kibicujecie i razem z nami chcecie pomóc osobom dotkniętym autyzmem.
Na witrynie Do!More można przeczytać, że w Polsce autyzm wykrywany jest u 1 dziecka na 300, w Wielkiej Brytanii oraz USA stwierdza się 1 przypadek na 100. Aby osoba z autyzmem mogła w miarę samodzielnie uczestniczyć w procesie edukacji i życiu społecznym, a w dorosłości miała szansę na całkowicie samodzielne życie, niezbędne jest jak najwcześniejsze od momentu ujawnienia się choroby postawienie prawidłowej diagnozy, a także podjęcie odpowiednio intensywnej terapii. Na to potrzebne są pieniądze.
Drużyna aktorsko dziennikarska apeluje, by wspomóc akcję i zebrać co najmniej 50 000 zł. Wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą wpłacić pieniądze na akcję. Potrzebne informacje można znaleźć na witrynę akcji.