Święto Cykliczne 2012 w Poznaniu

infobike
30.05.2012 15:35

Święto Cykliczne 2012 w Poznaniu


Zapraszamy wszystkich rowerzystów z Poznania i okolic na Święto Cykliczne które będziemy obchodzić już w niedzielę 3 czerwca 2012 roku –czytamy na stronie Sekcji Rowerzystów Miejskich z Poznania


W tym roku Święto Cykliczne rozpocznie się Grą Miejską o godzinie 10:00. O 12:00 przewidziane są krótkie pokazy, a następnie wspólnie ruszymy w Wielkim Przejeździe Rowerowym (start o godz. 13:00 z Pl. Mickiewicza) i dojedziemy do Fortu Va, gdzie dzięki uprzejmości SMF Kernwerk dla uczestników Święta Cyklicznego będzie możliwe jego zwiedzanie. O 15:00 dla chętnych EKORajd, a wieczorem odbędzie się relacja z wyprawy pod tytułem Afryka Nowaka i pokaz filmowy.


Szczegółowy program:

10.00 Gra Miejska (regulamin)
11.30-12.30 Gry dla dzieci, pokaz Bike Polo, miejsce: Plac Adama Mickiewicza
12.30 Rozstrzygnięcie Gry Miejskiej
12.45 Zbiórka uczestników Wielkiego Przejazdu Rowerowego
13.00 Start Wielkiego Przejazdu Rowerowego (trasa)
13.45 Przywitanie i wypowiedź gospodarza Fortu Va przy ulicy Lechickiej
14.00 Zwiedzania Fortu (ilość miejsc ograniczona)
15.00 EKOrajd
17.00 Prezentacja – relacja uczestników z wyprawy pt. 'Afryka Nowaka’, miejsce: Kluboksięgarnia Głośna
18.00 Prezentacja filmowa, miejsce: Kluboksięgarnia Głośna

Oficjalna strona Święta Cyklicznego w Poznaniu: http://www.facebook.com/Swieto.Cykliczne.Poznan
Współpraca: Festiwal TransatlantykCPESMF KernwerkKluboksięgarnia GłośnaMiasta dla Rowerów,Agora w ramach akcji 'Polska na rowery’

 

    

W niedzielę 3 czerwca świętujemy rower. Chcemy pokazać się na ulicach miast, zadzwonić dzwonkami i przypomnieć wszystkim, że rower to siedmiomilowe buty, które istnieją naprawdę. Niemal każdy może wsiąść na rower i poruszać się cztery razy szybciej niż na piechotę odnajdując radość życia.

Święto Cykliczne to także dzwonek dla polityków. Przyjęta przez Sejm 1 kwietnia 2011 roku nowela ustawy Prawo o Ruchu Drogowym zniosła liczne absurdy i utrudnienia dla rowerzystów, ale czekamy na rozporządzenia! Znaki drogowe nadal dotyczą 'rowerów jednośladowych’ które zniknęły z ustawy;pasy ruchu dla rowerów są jednokierunkowe a tymczasem rozporządzenia mówią wciąż o dwukierunkowych, nadal też nie wiadomo jak mają wyglądać i być stosowane tzw. śluzy dla rowerów! Błędów w rozporządzeniach jest znacznie więcej, tymczasem polskie miasta i polskie ulice wymagają zmian.

Domagamy się szybkiej nowelizacji:
– rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. nr 170 poz. 1393 z 2002 roku)
– rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków i stosowania na drogach (Dz. U. nr 220 poz. 2181 z 2003 roku)
– rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. nr 43 poz. 430 z 1999 roku).

A poza tym zapraszamy do wspaniałej zabawy. Jedźcie z nami rowerami, w niedzielę 3 czerwca i każdy pozostały dzień roku!

więcej także na: www.polskanarowery.pl i www.miastadlarowerow.pl i www.swietocykliczne.pl

Trasa Wielkiego Przejazdu Rowerowego

Pl. Adama Mickiewicza –ul. Św. Marcin –Rondo Kaponiera (w tym okrążenie ronda) – ul. Roosevelta –ul. Libelta –Pl. Ratajskiego –ul. Młyńska –ul. Solna –ul. Wolnica –ul. Święty Wojciech –ul. Księcia Józefa –Al. Niepodległości –Al. Armii Poznań –ul. Księcia Mieszka I –Al. Solidarności –ul. Piątkowska –ul. Wojciechowskiego (do wjazdu na drogę osiedlową między stacją paliw a Os. Chrobrego 37 –nieopodal Fortu V).

Regulamin Cyklicznej Gry Miejskiej – Poznań

1.      Podczas gry poruszamy się na rowerach –należy być przygotowanym na 2 godzinną przejażdżkę po Poznaniu.

2.      Do gry mogą zgłaszać się zespoły od 2 do 5 osób.

3.      W każdym zespole musi znajdować się co najmniej jedna osoba pełnoletnia (Kapitan), która jest odpowiedzialna za osoby niepełnoletnie w jej grupie. Za niepełnoletnich uczestników gry odpowiedzialność ponosi Kapitan zespołu.

4.      Udział w grze jest bezpłatny.

5.      Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

6.      zwycięstwie decydują punkty uzyskane w trakcie gry.

7.      Rekrutacja do gry trwa od 28 maja do 01 czerwca 2012 roku i polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i nadesłania zdjęcia określonego w punkcie 8 regulaminu.

8.      udziale zespołu w grze decyduje pomysłowość załączonego do zgłoszenia osobiście wykonanego zdjęcia. Zdjęcie ma przedstawiać szeroko pojętą kulturę rowerową, rower w ciekawej aranżacji itp.

9.      Wysłanie zdjęcia jest jednoznaczne z przekazaniem praw autorskich do jego publikacji w mediach w celu promocji ruchu rowerowego. Nie będzie ono wykorzystywane w innym celu.

10.   zakwalifikowaniu do gry oraz punkcie startowym Kapitan zostanie poinformowany dnia 02 czerwca 2012 roku (dzień przed imprezą).

11.   Każdy zespół w czasie gry powinien mieć:

·         telefon komórkowy –dla kontaktu (nr tel. Kapitana wskazany w formularzu zgłoszeniowym),

·         aparat fotograficzny lub telefon z taką funkcją –aby udokumentować wykonanie niektórych zadań.


Źródło: http://www.srm.eco.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1329:wito-cykliczne-2012&catid=1:-najpwieisze-informacje-srm&Itemid=36