Świdnik: wygrały trzy projekty rowerowe
W Świdniku zakończyło sięgłosowanie w budżecie obywatelskim oraz opublikowano wynikigłosowania. Wśród zwycięskich projektów są trzy projektyrowerowe. Dziewięć świdnickich placówek oświaty zyska stojakirowerowe z wiatami, powstanie dwa chodniki z drogami rowerowymi orazzostaną postawione stojaki rowerowe.
Do projektów, które także zostanązrealizowane należą:
-
?Budowa dwóch chodników ze ścieżką rowerową między osiedlami Brzeziny I i II? – Modernizacja 2 istniejących ciągów pieszych na terenie tzw. wąwozu, oddzielającego Brzeziny I i Brzeziny II, sięgające od ulicy Akacjowej do ulic Głogowej i Wiśniowej. Długość 2 ciągów łącznie wynosi ok. 137 mb. co daje 360m?. Proponowane w projekcie ciągi piesze są newralgicznymi przejściami w tej części miasta. Obecne przejścia wykonane kilkadziesiąt lat temu z płyt betonowych i wylewki asfaltowej nie zapewniają mieszkańcom godnego i bezpiecznego przejścia.
-
?Zaprojektowanie i wykonanie wiat rowerowych wraz ze stojakami rowerowymi na terenie 9 placówek oświatowych w Świdniku? – Codziennie do świdnickich szkół dojeżdża od 75 do 150 rowerzystów zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Nie mają oni profesjonalnych i bezpiecznych warunków parkowania rowerów. Postawienie wiat rowerowych przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo rowerów przed kradzieżą oraz zabezpieczy rowery przed warunkami zewnętrznymi. Projekt zakłada ustawienie wiat przy 9 świdnickich szkołach.
-
?Stojaki na rowery? (decyzją zespołu ds. budżetu obywatelskiego, zatwierdzoną przez burmistrza projekt zostanie zrealizowany, mimo przekroczenia zakładanej puli miliona złotych) – Zainstalowanie stojaków na rowery przed wejściem do Siedziby Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów ul. Norwida 2B, Siedziby Związku Zawodowego ?Metalowcy? ul. Norwida 2A oraz przy miejskim targowisku. Zrealizowanie tego projektu zabezpieczy potrzeby odwiedzających lokal seniorów obu związków w zakresie porządnego i bezpiecznego ustawiania rowerów.
– W głosowaniu najbardziejaktywne były mieszkanki Świdnika, które stanowiły prawie 3/5wszystkich głosujących ? mówi Bartłomiej Pejo,wiceprzewodniczący zespołu do spraw budżetu obywatelskiego.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Jak informuje oficjalna strona internetowa Świdnika kolejne zaskoczenie to wiek osóboddających głosy. Wcale nie byli to najmłodsi uprawnieni, a osobybędące w wieku 31-35 lat. Budżet obywatelski zyskał uznaniemieszkańców, ale również urzędników, stąd w przyszłorocznejedycji będziemy na pewno poszerzać jego formułę.
Zobaczpełną listę zwycięskich projektów (pdf).
„