Popraw infrastrukturę rowerową we Wrocławiu
P {}A:link {
Jeździsz rowerem po Wrocławiu? Przeszkadzają Ci dziury w drogach rowerowych, nielegalnie parkujące samochody, 'czerwona fala’, czy wystające krawężniki? Uważasz, że na Twojej trasie przydałby się pas, kontrapas lub śluza rowerowa? Działaj! Popraw bezpieczeństwo swoje i innych! – zachęca Alek Obłąk z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej
Pamiętaj, że ogromna większość udogodnień rowerowych we Wrocławiu (łącznie ze stanowiskiem oficera rowerowego) powstała dzięki tylko temu, że aktywni mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Teraz Twoja kolej!
Podziel się z urzędnikami swoją opinią, uwagami i spostrzeżeniami. W ten sposób możesz sprawić, że Wrocław będzie dla użytkowników rowerów bezpieczniejszy. I pamiętaj, prawdopodobnie nikt nie zrobi tego za Ciebie – warto poświęcić krótką chwilę, aby potem czuć satysfakcję, jadąc po 'wywalczonym’ pasie rowerowym, czy widząc drogę rowerową wolną od parkujących aut.
W
-
podpowiemy jak napisać wniosek i do kogo skierować w urzędzie,
-
wyjaśnimy, jakie masz prawa (m.in. dostępu do informacji publicznej) i jaki sposób przekonywania urzędników do swoich racji jest najbardziej efektywny
-
nauczymy czytać projekty techniczne (jeśli będzie taka potrzeba),
-
zaznajomimy z przykładami dobrych praktyk, na których warto się wzorować i powoływać.
Biuro Wspierania Aktywności Obywatelskiej to miejsce, które nie zastępuje urzędu – najczęstszego i najbardziej właściwego adresata skarg i wniosków od rowerzystów.
Naszym celem jest edukacja i pomoc merytoryczna dla osób zgłaszających różnorakie rowerowe interwencje do urzędu. Jak bowiem pokazuje nasze doświadczenie, tylko dobrze przemyślane i przygotowane wnioski mają szansę na zainteresowanie urzędników i (w miarę szybką) realizację.
Chcemy też, aby aktywność obywatelska rowerzystów była podbudowana rzetelną wiedzą, co pozwoli mocniej mówić jednym głosem.
Biuro jest otwarte na Twoje pomysł i problemy. Pamiętaj jednak, że jesteśmy tylko ludźmi – czasami możemy fizycznie nie mieć czasu, żeby reagować na bieżąco na zgłoszenia. Jeśli czujesz, że sprawa wymaga uprzedniego omówienia jej z nami – zapraszamy do nas – EkoCentrum Wrocław, Św. Wincentego 25a.
Jak zgłaszać interwencje?
-
Sprawdź na MAPIE INTERWENCJI (poniżej), czy ktoś już Ciebie nie uprzedził.
-
Zrób zdjęcie danego miejsca, albo narysuj odcinek na mapie – najlepiej link do Google Maps.
-
Wskaż nam to miejsce – dokładną lokalizację, najlepiej przez link do Street View / Google Maps.
-
Opisz zwięźle sprawę. Uzasadnij. Wskaż propozycję, co można zrobić. Jak uznasz, że trzeba, narysuj o co Ci chodzi (problem albo propozycja rozwiązania problemu).
-
Wyślij to: załącz zdjęcia / rysunki i skontaktuj się z nami przez e-maila: [email protected]
Pamiętaj #1: w tytule meila zamieść słowo INTERWENCJA, np: Interwencja: wystający krawężnik na Ledóchowskiego.
Pamiętaj #2: nasze skrzynki pocztowe też mają ograniczoną objętość, tak więc prosimy ZDJĘCIA (TYLKO W FORMACIE JPG) WYSYŁAĆ OSOBNO, JAKO LINK DO GALERII LUB DO ŚCIĄGNIĘCIA, A NIE JAKO ZAŁĄCZNIK WAGI CIĘŻKIEJ 🙂
Przykład:
|
Zgłoszenia będziemy się starali na bieżąco aktualizować na MAPIE INTERWENCJI (poniżej)
Zanim więc weźmiesz się za jakiś temat, sprawdź na MAPIE, czy ktoś już Ciebie nie uprzedził!