Krakowski Dialog Cykliczny. Na początek porozumienie z ZIKiT-em

infobike
18.02.2013 21:25

Krakowski Dialog Cykliczny. Na początek porozumienie z ZIKiT-em

 krakow_logo

To już pewne. W poniedziałek, 18 lutego 2013 roku o godz. 11.45, w Pawilonie Wyspiański 2000 Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów w świetle fotoreporterskich lamp błyskowych, podpisze porozumienie o współpracy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Umowa to początek partnerskiej współpracy przy projekcie “Krakowski Dialog Cykliczny. Dzielnicowe konsultacje społeczne, jako narzędzie opiniowania i włączania mieszkańców w decydowanie o kształcie polityki rowerowej miasta”–pisze Marcin Wójcik na I bike Kraków

 

Dostrzegając konieczność szukania nowych form współpracy na linii miasto-mieszkańcy, a także wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej, nasze Stowarzyszenie chce zwiększenia udziału społecznego w procesie planowania infrastruktury przyjaznej dla niechronionych użytkowników ruchu, czyli rowerzystów, pieszych, dzieci oraz osób niepełnosprawnych

 

–mówi Jan Szpil, prezes Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

 

Oficjalne podpisanie porozumienia to symboliczny początek projektu, którego pierwszym elementem jest badanie ankietowe mieszkańców Krakowa pod kątem infrastruktury rowerowej, w tym przyjaznych rozwiązań dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego.

 

Kolejnymi ważnymi elementami projektu będą:

Forum Dzielnicowych Partycypatorów, czyli otwarte warsztaty dla mieszkańców Krakowa, pracowników ZIKiT oraz Radnych Miasta i Dzielnic planowane na 11 maja br. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów od infrastruktury rowerowej oraz ekspertów do spraw konsultacji społecznych z Małopolskiego Instytutu Kultury.

 

Konsultacje społeczne. Odbędą się w drugiej połowie roku, w 5 rejonach miasta: w Śródmieściu, Krowodrzy, Nowej Hucie, Podgórzu Wschód i Podgórzu Zachód. Spotkania z mieszkańcami będą miały na celu dyskusję nad rozwiązaniami przestrzennymi oraz zapoznanie mieszkańców z wynikami badań sondażowych.

 

„Kontrakt 100 rozwiązań”. Wyniki konsultacji zostaną zawarte w formie kontraktu 100 rozwiązań. Dokument będzie stanowił podstawę do realizacji infrastruktury przeznaczonej dla niechronionych uczestników ruchu.

 

Projekt “Krakowski Dialog Cykliczny”realizowany jest przez Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów przy wsparciu finasowym Fundacji im. Stefana Batorego.

 

Źródło: http://ibikekrakow.com/2013/02/17/krakowski-dialog-cykliczny-na-poczatek-porozumienie-z-zikit-em/