Białystok chce mieć rowery miejskie na lata
Białystok chce przedłużyć działanie systemu wypożyczalniroweru miejskiego BiKeR na trzy kolejne lata. 4 października miastowszczęło procedurę przetargową na operatora systemu.
Trzyletnia umowa na obsługę BiKeRa, zawarta z firmą Nextbike,kończy się 30 listopada 2016 r. Konieczne zatem jestprzeprowadzenie przetargu na organizowanie, zarządzanie ieksploatację systemu BiKeR.
Zadaniem firmy, która zostanie wyłoniona w trakcie przetargu,będzie kompleksowa obsługa transportu rowerowego BiKeR. Użytkownicymuszą mieć możliwość pobrania i zwrotu roweru w dowolnej stacji,za opłatą według taryfy ustalonej przez Miasto. Stacje mają byćczynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia w okresach sezonurowerowego, czyli od 1 kwietnia do 30 listopada 2017 r., 2018 r. i2019 roku. Operator będzie miał także za zadanie utrzymanie iobsługę wszystkich urządzeń związanych z funkcjonowaniem systemuBiKeR oraz serwisowanie sprzętu i jego konserwację.
? Białostockie BiKeRy to sukces białostoczan, należądo najpopularniejszych sieci w Polsce ? mówi prezydentBiałegostoku Tadeusz Truskolaski. ? Zależy nam na tym,aby przez kolejne lata ta sieć rozwijała się i funkcjonowała jaknajlepiej ? dodaje Truskolaski.
Obecnie w Białymstoku jest 46 stacji BiKeR. Nowa umowa zostaniezawarta na 50 stacji.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Po zrealizowaniu tej części zamówienia będziemy mieli wBiałymstoku 500 rowerów standardowych na 50 stacjach, 750 stojakówrowerowych (średnio 15 stojaków na każdej stacji).
Jeśli w trakcie umowy okaże się, że istnieje zapotrzebowaniena dodatkowe stacje wypożyczeń oraz rowery, Miasto pozostawia sobiemożliwość zamówienia dodatkowego sprzętu.
Sieć BiKeR funkcjonuje w naszym mieście trzeci rok. Warto teżpamiętać, że to jedyny w Polsce rowerowy system aglomeracyjny,który poza stacjami w Białymstoku ma także jedną stację w gminieChoroszcz i dwie w gminie Juchnowiec Kościelny.
„