Lubelski Rower Miejski z nowym operatorem. Co się stanie z kontami użytkowników?
System Lubelskiego Roweru Miejskiego przestanie działać 31 października. Wtedy wygasa umowa z obecnym operatorem. Do tego czasu można wykorzystać pieniądze zgromadzone na koncie w systemie. Co później?
Rowery znikną z ulic Lublina wraz końcem października. Wtedy też wygasa umowa zawarta przez miasto z operatorem systemu, spółką Nextbike Polska. Jednoślady mają być przewiezione do magazynu. Już wiadomo, że nowym operatorem systemu bedzie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, a rowery po niezbędnych pracach serwisowych ponownie wyjadą na wiosnę na ulice miasta.
Konta jak i zgromadzone na nich środki obecnych klientów Lubelskiego Roweru Miejskiego nie przejdą automatycznie do nowego operatora. Będzie z nich można korzystać tylko do końca października. Co dalej?
Zgodnie z regulaminem Lubelskiego Roweru Miejskiego zwrot opłat uiszczonych na poczet wypożyczeń może być dokonany po rozwiązaniu umowy, którą użytkownik zawarł dołączając do systemu. Wszelkie formalności w tym zakresie należy załatwiać z operatorem systemu. Miasto nie pośredniczy w tym procesie – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza.
Każdy użytkownik systemu może odstąpić od umowy i wtedy zwracane mu są środki, które posiada na koncie. Procedura nie jest trudna. Wystarczy wysłać mail na adres [email protected] z informacją, że chcę zamknąć konto i proszę o zwrot zgromadzonych środków - – mówi Cezary Dudek z Nextbike Polska
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Jeżeli ktoś nie zamknie konta i nie wycofa z niego pieniędzy, będzie mógł je wykorzystać w innych systemach rowerów miejskich, których operatorem jest Nextbike Polska, a jest ich około 40. Z „lubelskich” pieniędzy będzie można korzystać m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu czy też Katowicach. Nie wymaga to żadnych dodatkowych formalności, wystarczy mieć aplikację Nextbike.
Lubelski Rower Miejski zarządzany przez MPK ma działać od 1 marca przyszłego roku.