Zielona Góra też chce być Rowerową Stolicą Polski
Po raz pierwszy w historii akcji, Zielona Góra będzie brała udział w rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski.
O tytuł wśród miast powyżej 100.000 mieszkańców oprócz Zielonej Góry, rywalizować będą Toruń, Bielsko-Biała, Rybnik, Tychy, Elbląg, Płock, Wałbrzych, Włocławek, Gorzów Wielkopolski, Tarnów, Chorzów i Koszalin.
Na czym polega akcja? Dzięki bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta, która zlicza przejechane kilometry i przyznaje punkty, każdy chętny może wsiąść na rower i wziąć udział w rywalizacji wpierając swoje miasto.
Z faktu, że zielonogórzanie będą brali udziału w zabawie zadowolony jest prezydent miasta Janusz Kubicki. Okazuje się, że on sam na co dzień korzysta z jednośladu, do pracy dojeżdża rowerem, a co więcej włączył się w oficjalny trening przed czerwcową rywalizacją o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.
Ja przejechałem już 360 km. Co warto podkreślić w sesji treningowej zielonogórzanie „wykręcili” aż 186 tys. kilometrów. Znajdują się na podium, na trzecim miejscu, ale tuż za nami jest Gorzów Wlkp., który depcze nam po piętach – mówi prezydent Kubicki
Włodarz Zielonej Góry rzuca przy tym wyzwanie innym politykom z Zielonej Góry.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Zapraszam radnych czy parlamentarzystów do wspaniałej zabawy. Kto z nich będzie najlepszy, wykręci największą liczbę kilometrów, otrzyma od mnie własnoręcznie upieczony tort – zapowiada prezydent.
Dodaje przy tym, że sam liczy na wygraną.
Do rywalizacji, która rozegra się w dniach od 1 do 30 czerwca zachęca też radny Robert Górski, przez wielu nazywany „ojcem chrzestnym” rowerów w Zielonej Górze.
Aplikacja jest prosta w użyciu. Szybko ściągamy, szybko instalujemy a potem kręcimy kilometry na rowerze. Przez cały czerwiec będziemy zbierali kilometry dla naszego miasta i mam nadzieję, że ostatecznie tytuł Rowerowej Stolicy Polski przejdzie z Nowej Soli do Zielonej Góry – przekonuje Górski