Rozwój infrastruktury rowerowej dzięki środkom UE
Olsztyn i Kielce to miasta, które dzięki unijnemu dofinansowaniu z Programu Polska Wschodnia rozwinęły m.in. infrastrukturę rowerową - poinformowała w środę Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Nowe rozwiązania wprowadzone m.in w transporcie publicznym dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także przyjazne dla środowiska. Dzięki pieniądzom unijnym w miastach mogły powstać między innymi nowe drogi rowerowe.
Cieszy nas fakt, że miasta stawiają na takie innowacje, które przede wszystkim wpływają na poprawę komfortu życia mieszkańców. Pozyskane z budżetu unijnego i krajowego środki na rozwój transportu i komunikacji drogowej przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu miast Polski Wschodniej. Wpływają też na dostępność poszczególnych terenów miejskich i podmiejskich dla komunikacji zbiorowej i ruchu rowerowego
powiedział Jacek Żalek sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
Z informacji PARP wynika, że np. w Olszynie w ramach Programu Polska Wschodnia rozbudowano i unowocześniono transport zbiorowy. Napisano, że w centrum miasta pojawiły się buspasy oraz zbudowano chodniki i drogi dla rowerów. Zrealizowano również projekt budowy drogi wojewódzkiej: powstały m.in nowe skrzyżowania, przejścia dla pieszych, chodniki, ścieżki rowerowe.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Z kolei Kielce w ramach projektu "Rozwój infrastruktury transportu publicznego w Kielcach" zakupiono 25 niskopodłogowych autobusów o napędzie hybrydowym. Rozbudowano też wybrane ulice i skrzyżowania, wydzielono bus-pasy, powstały przystanki i ścieżki rowerowe.
źródło: PAP