Radom z nagrodą za infrastrukturę rowerową

infobike
25.10.2016 18:59

Radom z nagrodą za infrastrukturę rowerową

Podczas V Kongresu Transportu Publicznego Radom dostał nagrodę za dostosowanie infrastruktury do potrzeb rowerzystów. Nie byłoby tego wyróżnienia bez działań Bractwa Rowerowego.

Odbierając tę nagrodę wiceprezydent Radomia ?Konrad Frysztak – podkreślił dobrą współpracę z BractwemRowerowym.

To także dzięki ich ciężkiej pracy, wytyczaniapewnych kierunków, a także opiniowania decyzji podejmowanych przezMiejski Zarząd Dróg i Komunikacji otrzymujemy infrastrukturędedykowaną, która spełnia oczekiwania rowerzystów. Zachęcałempozostałych uczestników kongresu, aby w swoich miastach równieżtakie inwestycje konsultowali. Ta nagroda jest pewnego rodzajuodzwierciedleniem współpracy, która nierzadko bywa szorstka, aleważne, że jest ? powiedział wiceprezydent Radomia KonradFrysztak. 

Nagroda z dużym udziałem Bractwa Rowerowego

Dzięki projektowi Bractwa Rowerowego złożonego doBudżetu Obywatelskiego oraz działaniom Miejskiego Zarządu Dróg iKomunikacji, na wszystkich ulicach jednokierunkowych w Radomiurowerzyści mogą poruszać się w obu kierunkach ? informujeradomski Urząd Miejski.

Realizacja projektu nie była łatwa. Pomogłaskarga

? Cieszę się niezmiernie, tym bardziej, że jestto już druga nagroda dla tego projektu. Okazuje się, żepomysły Bractwa Rowerowego zyskują uznanie w oczachspecjalistów z Polski. Jednocześnie szkoda, że tak trudnoprzebić się nam z nimi w Radomiu ? powiedział GazecieWyborczej Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa i autor nagradzanegoprojektu.

Kanclerz Bractwa zauważył jednak, że choć projektwygrał głosowanie w budżecie obywatelskim w 2014 roku, Miejski Zarząd Dróg iKomunikacji w Radomiu nie chciał przystąpić do jego realizacji.

? Dopiero skarga do ówczesnego prezydentasprawiła, że kontraruch został wdrożony. Należy też pamiętać,że do tej pory nie zostały zrealizowane dwa ostatnie elementy tegoprojektu: przejazd na wprost przez ul. 25 Czerwca na skrzyżowaniachz ulicami Żeromskiego i Romaszewskiego ?mówi Pawłowski.

O Kongresie

Kongres Transportu Publicznego, największe w Polscewydarzenie konferencyjne poświęcone szeroko pojmowanemutransportowi zbiorowemu w miastach i regionach, co roku gości winnej aglomeracji. Pierwszy odbył się w Warszawie, druga edycjatego wydarzenia miała miejsce w Poznaniu, w 2014 r. gospodarzemKongresu była Bydgoszcz, a w 2015 r. – Warszawa.

Kongres jest okazją do wymiany informacji idoświadczeń pomiędzy przedstawicielami organizatorów transportupublicznego w ośrodkach miejskich i regionach oraz przewoźników, atakże organizacji zrzeszających te podmioty.

W 2015 roku w imprezie wzięło udział 420 osób. Wstosunkowo krótkim czasie Kongres Transportu Publicznego stał sięnajpopularniejszym miejscem spotkań biznesu, samorządowców, jakrównież przedstawicieli władz i urzędów centralnych,zainteresowanych rozwojem nowoczesnego transportu zbiorowego. Co rokupodczas tego spotkania dyskutowane są problemy i szanse stojąceprzed podmiotami zaangażowanymi w proces tworzenia usługspełniających wymogi nawet najbardziej wymagających pasażerów.