Wrocławski Rower Miejski – co nowego?
P {}
Montowanie stojaków i terminali dedykowanych Wrocławskiemu Rowerowi Miejskiemu idzie pełną parą. Do tej pory ekipy serwisowe zamontowały ponad połowę z planowanych 70 stacji WRM. 700 rowerów, z których będziemy mogli skorzystać w tym sezonie, również dotarło już do Wrocławia. Czas wspomnieć o istotnych zmianach dla użytkowników –informuje wrocławski Urząd Miejski
Fot. Nextbike Polska
System Wrocławskiego Roweru Miejskiego ma zostać uruchomiony do końca kwietnia. Nowy Wrocławski Rower Miejski będzie liczył co najmniej 70 stacji i 700 rowerów. To oznacza, że sieć wypożyczalni miejskich, rozwinie się czterokrotnie w stosunku do ubiegłych lat, flota rowerowa –pięciokrotnie, a sam system stanie się, drugim po Warszawie, największym w Polsce.
Zmiany i nowości istotne dla Użytkówników
W ramach nowego systemu, użytkownicy nie tylko będą mieli okazję skorzystać ze znacznie większej liczby stacji i rowerów. Czeka na nich wiele nowości i udogodnień. Najważniejszą z nich jest zastosowanie, po raz pierwszy we Wrocławiu, nowoczesnego rozwiązania jakim sąelektrozamki, z których korzystają obecnie choćby mieszkańcy Warszawy.
To wygodny system zabezpieczenia rowerów, który sprawi, że wypożyczenia i zwroty będą jeszcze szybsze niż dotychczas, a tradycyjne zapięcie analogowe stanie się wyłącznie dodatkiem, przydatnym w czasie przerw np. na kawę czy zakupy w czasie wynajmu.
Rowerzyści w dalszym ciągu będą mogli dokonywać wypożyczeń za pomocą aplikacji. Ponadto do dyspozycji wrocławian zostanie oddany całkowicie nowy, niezależny serwis internetowy.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Oprócz systemu rejestracji i logowania do panelu użytkownika, w nowym serwisie internetowym znajdą się również najświeższe informacje na temat WRM, lista najważniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących korzystania z rowerów miejskich, instrukcja wypożyczania i zwrotu jednośladów, interaktywna mapę z listą stacji czy szczegółowy cennik oraz regulamin.
Postęp prac montażowych
Obecnie 40 lokalizacji zostało zaopatrzonych w stojaki, a w 5 lokalizacjach zamontowano terminale. Na początku, specjalne stojaki rowerowe pojawiły się m.in. przy DS Słowianka i Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, na Placu Powstańców Warszawy, w lokalizacjach Żelazna-Pereca, Wyszyńskiego-Nowowiejska, Poznańska-Legnicka i w wielu innych. Po świętach w mieście pojawiły się również pierwsze terminale, stanowiące główny element każdej stacji WRM. Pierwsza partia rowerów czeka już w magazynie na start sezonu.
Nextbike Polska będzie dostawcą i operatorem wypożyczalni w stolicy Dolnego Śląska do końca 2018. W związku z zapisami nowej umowy, sieć miejskich wypożyczalni rozwinie się z 17 stacji i 140 rowerów do 70 stacji i 700 rowerów. Istnieje jednak szansa na jeszcze szerszą rozbudowę, ponieważ operator prowadzi rozmowy z podmiotami prywatnymi i potencjalnymi sponsorami stacji, co w poprzednich latach zaowocowało we Wrocławiu podwojeniem floty miejskiej.