Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Znamy pierwszych Liderów Transportu Publicznego. 9 miast i firm

infotrans
25.10.2022 14:00
0 Komentarzy

Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego wyróżnił samorządy i spółki, które działają na rzecz ekologicznego transportu i szeroko rozumianej elektromobilności.

Pierwsza statuetka trafiła do Jacka Majchrowskiego, prezydentowi Krakowa, który otrzymał to wyróżnienie podczas 38. Krajowego Zjazdu Komunikacji Miejskiej.

Liderzy transportu

Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego, zrzeszający operatorów oraz organizatorów komunikacji miejskiej, wręczył wyróżnienie dla Miasta Krakowa doceniając trud i zaangażowanie w tworzenie oraz wspieranie krakowskiej komunikacji miejskiej.

-„Kraków to miasto wielkich inwestycji na miarę europejskich metropolii, które rozumieją potrzebę inwestowania w tzw. zielony transport. Trzeba podkreślić, że Kraków jest jednym z pierwszych miast, które może się pochwalić autobusem wodorowym wraz ze stacją do tankowania wodoru. Posiada też bogatą bazę autobusów elektrycznych. Dziś to blisko 80 pojazdów, a wiemy, że Kraków na tym nie poprzestaje i inwestuje w kolejne pojazdy zasilane energią elektryczną. Warto również zaznaczyć, że Kraków, jako miasto uniwersyteckie, podejmuje szereg projektów badawczo-rozwojowych. Jednym z nich jest chociażby autonomiczny tramwaj. To właśnie w Krakowie odbył się pierwszy w Polsce przejazd tramwaju bez udziału motorniczego. To wszystko sprawia, że Kraków wyznacza nowe kierunki w transporcie publicznym i może być dla nas wzorem do naśladowania” – podkreślają przedstawiciele PZPTP.

Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego postanowił też docenić działania innych polskich miast na rzecz ekologicznego transportu.

-„Przyznawana przez nasz Związek nagroda jest efektem działań Prezydentów wspomnianym miast, dzięki którym mieszkańcy mogą korzystać z ekologicznej komunikacji, spełniającej najwyższe, europejskie normy. Doceniamy podejmowane przez te miasta innowacyjne, efektywne oraz znaczące społecznie działania w dziedzinie rozwoju transportu publicznego” – zaznaczają władze PZPTP.

fot. PZPTP

Dziewięć miast i firm

Statuetki Lidera Transportu Publicznego trafią niebawem także do Poznania, Torunia, Grudziądza, Katowic, Płocka i Kutna oraz spółek: Voith Turbo i R&G Plus.

Oto poszczególne kategorie:

1. Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak – kategoria „Rozwój infrastruktury tramwajowej”.

2. Prezydent Miasta Płocka, Andrzej Nowakowski – kategoria „Transport przyszłości”.

3. Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa – kategoria „Elektromobilność”.

4. Prezydent Miasta Torunia, Michał Zaleski – kategoria „Integracja systemu transportu miejskiego”.

5. Prezydent Miasta Grudziądza, Maciej Glamowski – kategoria „Zielony Transport Publiczny”.

6. Prezydent Miasta Kutno, Zbigniew Burzyński – kategoria „Inwestycje w niskoemisyjny transport”.

7. Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski – kategoria „Działania na rzecz ekologicznego transportu i ochrony środowiska”.

8. Voith Turbo Sp. z o.o. – kategoria „Innowacyjne technologie”.

9. R&G PLUS Sp. z o.o. – kategoria „Wdrażanie innowacyjnych technologii do obsługi pasażerskiej”.

Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego to organ zrzeszający operatorów oraz organizatorów komunikacji miejskiej. Zajmuje się m.in. promowaniem idei przedsiębiorczości oraz promocją transportu miejskiego jako ekologicznego środka komunikacji, co w konsekwencji ma zwiększyć społeczną świadomość na temat korzyści płynących z komunikacji zbiorowej. Związek ma również nieść pomoc członkom w rozwiazywaniu problemów prawnych i organizacyjnych.

Komentarze