Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Z Krakowa do EMTA. Polak we władzach Europejskiego Związku Zarządów Transportu

infotrans
16.11.2021 19:00
0 Komentarzy
5 listopada Łukasz Franek, dyrektor Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie został wybrany do zarządu Związku Europejskich Metropolitalnych Zarządów Transportu.

EMTA to jedna z najważniejszych organizacji zrzeszających organizatorów transportu.

wyróżnienie dla wszystkich

Kraków jest członkiem Związku od 2019 r. jako drugie po Warszawie miasto w Polsce. W kadencji 2021-2023 dyrektor ZTP Łukasz Franek został wybrany na członka zarządu EMTA. Tym samym Polak zajął miejsce obok przedstawicieli organizatorów transportu z Londynu, Paryża, Madrytu, Kopenhagi, Helsinek i Barcelony.

Nowy zarząd został wybrany na generalnym spotkaniu w Kopenhadze 5 listopada 2021 r., a jego kadencja przypadnie na lata 2021-2023.

-„To wyróżnienie dla wszystkich pracowników ZTP za wdrażane rozwiązania, realizowane projekty i naszą wizję przyszłości. Chcemy wykorzystać to do dalszego rozwoju – mówi dyrektor Łukasz Franek.

Aktualny skład zarządu EMTA to:

  • Dorthe Nohr Pedersen, dyrektor generalny MOVIA Copenhagen, która została ponownie wybrana na prezydenta Związku na drugą kadencję.
  • Wiceprezesem został ponownie wybrany Laurent Probst, dyrektor generalny IdFM Paris Île de France.
  • Laura Delgado Hernandez, kierownik ds. zewnętrznych w CRTM Madrid, skarbnik;
  • Lluis Alegre, dyrektor w ATM Barcelona, członek zarządu;
  • Łukasz Franek, drektor ZTP Kraków, członek zarządu;
  • Mika Nykänen, dyrektor generalny HSL Helsink, członek zarządu;
  • Alex Willaims, dyrektor w TfL London, członek zarządu.

Cele EMTA

EMTA skupia władze odpowiedzialne za transport publiczny i poprawę warunków mobilności w najważniejszych miastach Europy. Celem organizacji jest promowanie i wymiana informacji oraz dobrych praktyk w zakresie organizacji transportu publicznego, jego planowania i finansowania, a także zagadnień ochrony środowiska. W ramach EMTA dyskutowane są również tematy polityki transportowej i integracji miejskich systemów transportu.

EMTA może wydawać zalecenia i wnioski oraz podejmować inicjatywy w odniesieniu do instytucji europejskich i międzynarodowych, w szczególności w dziedzinie badań i rozwoju. Każdego roku EMTA publikuje Barometr, który przedstawia poziom popularności komunikacji miejskiej w poszczególnych miastach-członkach oraz zmiany, jakie zachodzą w sposobie korzystania z miejskiego transportu publicznego.

Komentarze