Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Wrocław Stadion, czyli miejska konkurencja kolei

infotrans
22.12.2011 22:17
0 Komentarzy

Od 11 grudnia przewoźnicy korzystają z nowego przystanku kolejowego – Wrocław Stadion. Przejazd z Wrocławia Głównego na przystanek zlokalizowany tuż obok Stadionu Miejskiego zajmuje niecałe 15 minut. Od momentu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, 11 grudnia br., Wrocław uzyskał nowy przystanek kolejowy Wrocław Stadion. Stanowi on część tzw. zintegrowanego węzła przesiadkowego, zbudowanego z myślą o obsłudze uczestników imprez na Stadionie Miejskim we Wrocławiu oraz osiedli Pilczyce i Maślic. Przystanek zlokalizowany jest na linii kolejowej z Wrocławia Głównego do Zielonej Góry, pomiędzy stacjami Wrocław Kuźniki i Wrocław Pracze. Żelbetonowa konstrukcja obiektu posiada dwie kondygnacje. Na górnej, zlokalizowany jest przystanek tramwajowy, natomiast na dolnej znajduje się przystanek kolejowy Wrocław Stadion z dwoma 200-metrowymi peronami. Przystanki są połączone schodami i dwoma windami do obsługi osób niepełnosprawnych. Przejazd z Wrocławia Głównego na nowy przystanek trwa ok.12-15 min. W porównaniu z innymi środkami komunikacji –zwłaszcza w godzinach szczytu –jest to czas nie do pobicia.

Od 11 grudnia przewoźnicy korzystają z nowego przystanku kolejowego - Wrocław Stadion

Od 11 grudnia br. na nowym przystanku zatrzymywać się będzie 20 par pociągów na dobę. Dwa ostanie pociągi z przystanku Wrocław Stadion do Wrocławia Głównego będą odjeżdżać o godz. 21:39 i 22:11. Przy uwzględnieniu dodatkowych, specjalnych pociągów, np. podczas imprez, z przystanku w ciągu godziny będzie mogło skorzystać ok. 9 tys. osób. Wrocławskie przedsięwzięcie usprawni obsługę tysięcy uczestników imprez na wrocławskim stadionie. Inwestycja była wspólnym przedsięwzięciem gminy Wrocław oraz PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – inwestora prac kolejowych. Przygotowanie i nadzór nad realizacją inwestycji w części kolejowej –obejmującej perony oraz m.in. roboty torowe, odwodnieniowe, trakcyjne, elektroenergetyczne – sprawował wrocławski oddział Centrum Realizacji Inwestycji Polskich Linii Kolejowych. Wykonawcą prac było konsorcjum firm;Przedsiębiorstwo Robót Kolejowych i Inżynieryjnych S.A oraz FILAR Sp. z o.o.

Komentarze