Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Wierzyciel z CPW walczą o kontrole biletów w Tarnowie

infotrans
19.01.2022 10:00
0 Komentarzy

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie znalazł dwie firmy, które chcą kontrolować bilety pasażerów komunikacji miejskiej przez okres 12 miesięcy.

Minimalnie tańsza jest oferta CPW, ale cena to nie jedyne kryterium wybory najkorzystniejszej ceny.

Chętni do kontroli

Do zamawiającego wpłynęły oferty pochodzące od:

  • Kancelarii Wierzyciel sp. z o.o. – cena 280 321,92 PLN brutto,
  • CPW sp. z o.o. – cena 222 960,00 PLN brutto.

Przypomnijmy, że ZDiK będzie oceniał oferty nie tylko pod względem ceny, ale również z uwzględnieniem takich kryteriów jak: liczba wykonanych kontroli w skali miesiąca oraz posiadanie „Systemu” – tj. aplikacji informatycznej umożliwiającej gromadzenie danych o liczbie przeprowadzonych kontroli, miejscu i czasie przeprowadzanych kontroli a także o liczbie nakładanych opłat dodatkowych, dającej możliwość generowania zestawień w różnych układach rodzajowych.

Dodajmy jeszcze, że zamawiający na sfinansowanie wyżej wymienionego zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 192 000,00 PLN.

Zakres zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług polegających na kontroli dokumentów przewozu (w tym biletów i karnetów). Kontrole w każdym miesiącu kalendarzowym mają być wykonane:

  • we wszystkie dni robocze oraz soboty, niedziele i inne dni świąteczne,
  • w godzinach kursowania autobusów, w sposób ciągły i systematyczny, ze szczególnym uwzględnieniem godzin szczytu przewozowego. Zamawiający zdefiniował przedziały doby, w których będzie weryfikował wykonane kontrole tj. od 3:35 do 6:00, od 6:01 do 19:59 i od 20:00 do 3:34,
  • na wszystkich liniach komunikacyjnych komunikacji miejskiej w Tarnowie.

Zasady kontroli

Za prawidłowo wykonaną kontrolę zamawiający uważa wejście do autobusu przez kontrolera (lub zespół kontrolerów) i sprawdzenie, czy wszyscy pasażerowie znajdujący się w pojeździe posiadają ważne dokumenty przewozu (bilety, karnety) na przejazd osób, zwierząt lub rzeczy i bagażu lub dokumenty uprawniające do przejazdów ulgowych lub bezpłatnych. Na liniach komunikacyjnych dany kontroler lub zespół kontrolerów może przeprowadzić tylko 1 kontrolę na poszczególnym kursie. Wykonawca zobowiązany jest do udokumentowania każdej przeprowadzonej kontroli w sposób umożliwiający weryfikację miejsca i czasu przeprowadzonej kontroli z wykorzystaniem urządzeń mobilnych automatycznie transmitujących informacje o liczbie, miejscu i czasie przeprowadzanej kontroli do własnego systemu informatycznego służącego do monitorowania wystawionych wezwań.

W przypadku braku takiego systemu potwierdzenie rozpoczęcia i zakończenia przeprowadzonej kontroli nastąpi poprzez skasowanie paska kontrolnego (kartka papieru o wymiarach papierowego biletu jednorazowego) w kasowniku autobusu, w którym była przeprowadzona kontrola.

Komentarze