Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

W Słupsku powstaje centrum przesiadkowe. Tradycja plus nowoczesność

infotrans
17.01.2023 12:04
0 Komentarzy

Budowa słupskiego dworca autobusowego przebiega w szybkim tempie, tak aby oddać nowoczesny obiekt pasażerom już w czerwcu br.

Widoczna jest już bryła budynku węzła, która składa się z dwóch konstrukcji. Pierwsza wykonana została z odzyskanych cegieł pozyskanych z rozbiórki dawnego budynku kolejowego, druga – charakterystyczna ściana z rampą wzdłuż torów kolejowych, odtworzona została z zachowaniem historycznego wyglądu elewacji dawnej ekspozytury kolejowej.

hala dworcowa

Aktualnie budowlańcy skupiają swoje wysiłki na hali dworcowej, która częściowo już została zadaszona. Zamontowano także część profili okiennych. Hala stanie się miejscem, w którym będzie można zaopatrzyć się w bilet na podróż oraz w komfortowych warunkach poczekać na swój środek transportu.

Na placu budowy trwają także prace związane z układaniem nawierzchni parkingów dla samochodów osobowych. Parkingi obejmują ponad sto standardowych miejsc postojowych oraz  powiększonych miejsc specjalnych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, Taxi, a także miejsc postoju krótkotrwałego typu „kiss&ride”.

Przy dworcu zaplanowano także parking rowerowy (bike&ride) na 56 miejsc (stojaków) z samoobsługową stacją naprawy rowerów i elektrycznym kompresorem rowerowym.

fot. UM Słupsk

Czerwiec 2023

Prace związane budową dworca autobusowego powinien zakończyć się w czerwcu 2023 r.

Budowa węzła transportowego, parkingów (park&ride, bike&ride,) oświetlenia, monitoringu, wprowadzenie elementów małej architektury i informacji pasażerskiej, zadaszenia dojść w obrębie węzła oraz umożliwienie zmiany środków transportu w dogodnych warunkach spowodują wzrost komfortu podróżujących i podniesie atrakcyjność komunikacji zbiorowej, a także po oddaniu do użytku tunelu pod dworcem PKP w zdecydowany sposób poprawi warunki komunikacji pieszej i rowerowej pomiędzy Zatorzem i centrum miasta.

Realizacja projektu „Węzeł transportowy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Słupska z elementami priorytetów dla komunikacji zbiorowej” odbywa się przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Komentarze