Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Siemens zadba o jakość powietrza w Londynie

infotrans
16.05.2018 11:37
0 Komentarzy

Firma Siemens wdrożyna terenie Londynu system regulujący pobieranie opłat za wstęp do strefyniskoemisyjnej (ULEZ).

System będzie monitorował i kontrolował pojazdyprzejeżdżające przez określone obszary, skutecznie i szybko identyfikując te,które nie spełniają norm emisji spalin dla stref niskoemisyjnych.Oprogramowanie będzie zintegrowane z istniejącymi czujnikami drogowymi isystemem kamer do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Całośćzostanie wdrożona w kwietniu 2019 roku.

– Po instalacji systemu wszystkie pojazdy będą musiałyspełniać normy emisji spalin lub będą obciążone dziennymi opłatami podczaswjazdu do centrum Londynu. Pracujemy nad tym, aby zapewnić niezbędnąinfrastrukturę, która zacznie działać w 2019 r., a zlecenie tego projektuspółce Siemens gwarantuje, że terminy będą dotrzymane. Jakość powietrza wLondynie nie jest tymczasową kwestią i gdy tylko system ULEZ zostanieuruchomiony, będzie działał 24 godziny na dobę, 365 dni w roku – powiedziałPaul Cowperthwaite, główny manager odpowiedzialny za systemu ściągania opłat odużytkowników dróg w organizacji Transport dla Londynu (TfL).

– Nasza długotrwała współpraca z TfL ma na celu zrównoważonyrozwój miasta i jego okolic. Jest to pierwszy tego typu projekt w WielkiejBrytanii i jeden z największych na świecie projektów promujących transportpubliczny i zero-emisyjne pojazdy, co ma skutkować lepszą jakością powietrza izdrowia w stolicy. Chcemy pomóc Londynowi osiągnąć cele ograniczające emisjedwutlenku węgla, aby zapewnić miastu bardziej zieloną przyszłość – powiedziałMichael Peter, prezes branży Mobility w Siemens AG.

Wprowadzenie systemu ULEZ zmniejszy emisję tlenku azotu orazcząstek stałych, co sprawi że śródmieścia Londynu staną się bezpieczniejszym ibardziej przyjemnym miejscem do życia, pracy i zwiedzania. Te pozytywne efektysą szczególnie korzystne dla młodych i starszych ludzi oraz tych, którzycierpią na problemy z układem oddechowym, jak również mieszkańców szczególniezanieczyszczonych dzielnic. Wiele aut monitorowanych w systemie ULEZ będziespoza strefy więc korzyści wynikające ze zmniejszonej emisji spalin będąodczuwane również w okolicach otaczających strefę.

Siemens będzie odpowiedzialny za zaprojektowanie, budowę,obsługę i 10-letni serwis nowego systemu w Londynie.

Komentarze