Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Ruszyła akcja „Przyjacielu, ustąp miejsca”

infotrans
16.05.2011 23:13
0 Komentarzy

16 maja ruszyła tegoroczna odsłona kampanii „Przyjacielu, ustąp miejsca”, która wspiera kobiety decydujące się na macierzyństwo. Nie trzeba wiele, aby im okazać swój szacunek i pomoc. Niekiedy wystarczy ustąpić miejsca. Podróżując komunikacją miejską brzemienna kobieta musi być bezpieczna i czuć się bezpiecznie. W nagłych sytuacjach – m.in. w przypadku nagłego hamowania, podczas jazdy w tłoku –w środkach miejskiego transportu kobieta w ciąży jest narażona na niebezpieczeństwo. Dodatkowo, w końcowym okresie przed rozwiązaniem przyszłej mamie jest po prostu ciężko. Ustąpienie miejsca, zapytanie czy nie potrzebuje pomocy, np. gdy widzimy, że mogła nagle poczuć się słabo to gesty, które powinny być zwyczajnym ludzkim odruchem. Niestety, w codziennym pędzie niektórzy o tym zapominają.
Wielu użytkowników komunikacji miejskiej, zwłaszcza młodych, nie dostrzega problemu. Nie rozumie tego, że przyszła mama powinna być bezpieczna i otoczona życzliwością. Właśnie do nich skierowane jest przesłanie kampanii „Przyjacielu, ustąp miejsca”w odsłonie poświęconej kobiecie w ciąży. To oni wychowają przyszłe pokolenia, będą kształtować trendy i przyzwyczajenia.
Informacja o kampanii dotrze do wszystkich pasażerów komunikacji miejskiej –w autobusach, tramwajach oraz na tablicach w metrze pojawią się plakaty „Przyjacielu, ustąp miejsca”. Zostaną także wywieszone (w wielkim formacie) w 60 gablotach wiat przystankowych. Przekaz trafi do osób odwiedzających stronę internetową Zarządu Transportu Miejskiego (a jest ich nawet 100 tys. dziennie) oraz do kilku tysięcy prenumeratorów newslettera iZTM i sympatyków ZTM na facebooku.
Polacy coraz rzadziej decydują się na dziecko. Według prognoz, po krótkim okresie dodatniego przyrostu naturalnego, od 2014 roku populacja Polski znowu zacznie spadać w następstwie malejącej liczby urodzeń. W połowie lat 80. XX wieku było ich 700 tys. rocznie, obecnie – 400 tys. Według szacunków Zakładu Ubezpieczeń Społecznych obecnie na jednego emeryta przypada czterech pracujących. W 2030 roku będzie ich już tylko dwóch, natomiast w 2050 na 15 milionów osób pracujących przypadnie aż 11 milionów emerytów. Więcej o kampanii „Przyjacielu, ustąp miejsca”tutaj.

Komentarze