Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Problem na przystanku? Zgłoś to!

infotrans
26.09.2012 09:32
0 Komentarzy
Nieczytelny rozkład jazdy? Brak tabliczki? Zarówno Poznań, jak i Szczecin wprowadzają aplikacje, które ułatwią zgłaszanie przystankowych usterek. Poznań –poprzez telefon, Szczecin –poprzez stronę internetową. Jak to działa w stolicy Wielkopolski? Darmowa aplikacja „Interwencje –Poznań”dostępna jest w serwisie Google play. Program przeznaczona jest dla urządzeń wyposażonych w system operacyjny Android w wersji 2.1 i wyższej. (pobierz). Zgłaszany problem można zilustrować fotografią wykonaną za pomocą urządzenia mobilnego (lub pobraną z galerii urządzenia). Usługa wyposażona jest w system podpowiadania prawidłowych nazw ulic, zintegrowany z cyfrowym planem miasta. Podczas wpisywania zgłoszenia użytkownik może dodać do informacji współrzędne GPS opisywanego miejsca. System umożliwia również identyfikację miejsca poprzez automatyczne przypisanie najbliższego punktu adresowego.
Możliwość zgłaszania usterek za pośrednictwem telefonu komórkowego możliwe jest dzięki współpracy MPK Poznań z Miastem Poznań oraz Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Zresztą Poznań ma spore doświadczenie w zakresie innowacyjnego kontaktu z pasażerami. Na początku 2011 roku MPK uruchomiło profil na portalu społecznościowym facebook, który należy do najpopularniejszych wśród krajowych przewoźników. Użytkownicy serwisów twitter.pl i blip.pl także mają dostęp do najnowszych komunikatów dotyczących funkcjonowania komunikacji miejskiej w Poznaniu. Na początku 2012 r. przewoźnik wprowadził QRkody. Czarno-białe prostokątne grafiki zeskanowane za pomocą aparatu w telefonie komórkowym dają pasażerom dostęp do zawsze aktualnego spisu linii, kursujących z danego przystanku, do komunikatów o zmianach tych linii a także do informacji o najbliższych punktach sprzedaży biletów.
I tak może wyglądać przystanek w PoznaniuInstrukcja zgłaszania przystankowych usterek w Poznaniu
W Szczecinie natomiast uruchomiono elektroniczny formularz, który dostępny jest tutaj / http://zditm.szczecin.pl/zglosz/zglos-przystanek.php. Służy on do zgłaszania awarii na przystankach. Widząc brak rozkładu jazdy, uszkodzony kosz na śmieci, czy inny zniszczony element infrastruktury przystankowej, można w łatwy sposób zgłosić zauważoną awarię do ZDiTM Szczecin.

Komentarze