Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Nowe stroje pracowników MPK Poznań. Niebieski zamiast zielonego

infotrans
07.10.2022 12:00
0 Komentarzy

Wiemy, jak wyglądają nowe stroje służbowe dla kierowców i motorniczych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

Teraz pierwsze egzemplarze będą testowane, aby w praktyce zweryfikować ich użyteczność. Mają być przede wszystkim wygodne i praktyczne, a jednocześnie wyglądać schludnie. Zebrane opinie pozwolą na stworzenie zaktualizowanego kompletu odzieży służbowej, a w dalszej kolejności – zamówienie nowych strojów.

Nowy wzór

Obecna umowa MPK Poznań z dostawcą „mundurów” zbliża się ku końcowi i konieczne będzie wybranie nowego wykonawcy. Zapadła więc decyzja, aby jednocześnie z nowym zamówieniem nastąpiła zmiana wzorów odzieży służbowej. Tego zresztą oczekiwali kierowcy i motorniczowie.

Aby poznać preferencje załogi, m.in. wśród kierowców i motorniczych przeprowadzona została ankieta. Zapytano w niej jakich zmian oczekują, w jakiej odzieży służbowej chcieliby pracować. Zdania były podzielone, jednak większość prowadzących pojazdy opowiedziała się za likwidacją krawata i wprowadzeniem możliwości używania (w sezonie letnim) krótkich spodni. Duża część pracowników jako najbardziej praktyczne wskazywała spodnie bojówki, softshell zamiast bluz polarowych, zapinane kołnierzyki koszul, postulowano również przywrócenie  pulowerów.

-„Odzież służbowa to jeden z elementów kształtowania wizerunku Spółki. Kierowcy i motorniczowie, którzy na co dzień mają bezpośredni kontakt z klientem, czyli pasażerem są wizytówką firmy. Chcemy, aby czuli się komfortowo  i wyglądali elegancko – powiedział Krzysztof Dostatni, prezes zarządu MPK Poznań.

fot. MPK Poznań

Zmiana kolorów

MPK Poznań rozpoczyna testy nowych wzorów mundurów dla kierowców i motorniczych. Natomiast sam proces wymiany odzieży służbowej może trwać co najmniej trzy lata (bo na taki okres wydawane jest obecne umundurowanie). W praktyce będzie więc można zaobserwować pracowników MPK Poznań wykonujących pracę w odzieży w kolorach szarości i zieleni w połączeniu z nowymi elementami odzieży w kolorze niebieskim.

Skąd pomysł na umundurowanie w kolorze niebieskim i granatowym?

-„To powrót do dawnych barw, w które ubierani byli pracownicy komunikacji miejskiej w Poznaniu oraz wpisanie się w ogólnopolski trend kolorystyczny w branży – wyjaśnił Krzysztof Dostatni i przypomniał, że zanim w poznańskim MPK nastała era zielonego umundurowania (w połowie lat 90. XX wieku) kierowcy i motorniczowie nosili granatowe stroje, a jeszcze wcześniej obowiązywał kolor szary. 

fot. MPK Poznań

Komentarze