Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Nowe biletomaty stacjonarne dla Kolei Dolnośląskich. Od Mera Systemy

infotrans
13.04.2023 16:04
0 Komentarzy

Pod koniec marca na dworcu Bielawa Zachodnia – obsługiwanym przez Koleje Dolnośląskie – pojawiło się nowe urządzenie do sprzedaży biletów

Nowoczesny biletomat stacjonarny BS-10 dostarczyła spółka Mera Systemy. Urządzenie wyróżnia się ciekawym designem. Oby odstraszał wandali…

Jeden z sześciu

Bielawski dworzec to pierwsza z sześciu lokalizacji, gdzie pojawią się nowe biletomaty Kolei Dolnośląskiej.

-„Dzięki nietypowej stylistyce BS-10 mamy nadzieję iż zostanie równie dobrze odebrany i przyczyni się do podniesienia jakości obsługi oraz dostępności usług dla wszystkich pasażerów Kolei Dolnośląskich – napisał mazowiecki producent.

Bielawa Zachodnia. Stacja, o bogatej historii sięgającej 1891 roku (tuż po zbudowaniu przez pruskie koleje państwowe linii z Dzierżoniowa), od lat służy mieszkańcom i turystom odwiedzającym Bielawę.

W 1891 roku stacja była znana jako Langenbielau Oberstadt, co oznacza Długa Bielawa Górne Miasto, i głównie obsługiwała pracowników miejscowej fabryki włókienniczej Bieblaw. Historia fabryki sięga 1805 roku, kiedy Christian Gottlieb Dierig założył w Bielawie niewielki zakład, który zrzeszał okolicznych chałupników wytwarzających tkaniny bawełniane. Był to jeden z pierwszych tego rodzaju zakładów na Dolnym Śląsku. Od 1820 roku działała tu pierwsza śląska farbiarnia parowa, a w latach 30. XIX wieku jedna z pierwszych tkalni żakardowych, produkujących tkaniny o różnorodnych wzorach. Po odbudowie po pożarze w 1853 roku, fabryka przechodziła dynamiczne przemiany od 1874 roku.

Obecnie istniejący zespół budynków został wzniesiony w latach 1880-1914 i jest jednym z bardziej interesujących przykładów architektury przemysłowej w tym regionie.

Komentarze