Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Dzisiaj żegnamy obowiązkowe maseczki w komunikacji! Po 24 miesiącach i 12 dniach

infotrans
28.03.2022 09:00
0 Komentarzy

Maseczki przechodzą do historii.. Obowiązek zasłaniania nosa i ust maseczką, odzieżą lub przyłbicą, na zewnątrz i w zamkniętych przestrzeniach, wprowadzono po raz pierwszy w Polsce 16 kwietnia 2020 r. Potem kilka razy go modyfikowano.

Dziś, 28 marca 2022 r., po upływie 24 miesięcy i 12 dni, obowiązek zostaje zniesiony.

Ważny dzień

Zgodnie z zapowiedzią władz centralnych od 28 marca 2022 r. (poniedziałek) zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej.

Dodatkowo w tramwajach, trolejbusach i autobusach miejskich zniknie wydzielona strefa przy kabinie kierowcy a pierwsze drzwi będą dostępne dla wszystkich pasażerów.

Przywrócone zostaje również działanie „ciepłego guzika” – pasażerowie samodzielnie będą otwierać drzwi pojazdów

Natomiast pamiętajmy, że pandemia jeszcze nie zniknęła na dobre. Dlatego celem minimalizacji zagrożenia w dalszym ciągu zalecamy noszenie maseczek w miejskim taborze.

Cały czas też warto podkreślać, że przestrzeń komunikacji miejskiej jest bezpieczna, a zastosowane w niej nowoczesne rozwiązania minimalizują ryzyko zakażenia. Dlatego przykładowo w Lublinie wszyscy przewoźnicy (MPK Lublin, IREX i Lubelskie Linie Autobusowe) w dalszym ciągu będą dezynfekować swoje pojazdy, ze szczególnym uwzględnieniem poręczy, biletomatów, kasowników i przycisków, a więc powierzchni najbardziej narażonych na kontakt. W ok. 270 lubelskich pojazdach komunikacji miejskiej działają też lampy UV-C od firmy In-Lab – nowoczesne urządzenia do dezynfekcji pojazdów , które wykorzystują promieniowanie o najszerszym spektrum biobójczym. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu niszczone są wirusy, w tym SARS-CoV-2, oraz bakterie, grzyby i pleśnie.

Komentarze