Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Bilet Szczecin-Berlin za 10 euro!

infotrans
02.09.2010 14:52
0 Komentarzy

Od 1-go sierpnia za przejazd trasą Szczecin-Berlin płacimy jedyne 10 euro. Tani bilet to zachęta do częstszego korzystania z tego połączenia kolejowego. Przedstawiciele Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia (VBB) oraz DB Regio AG osobiście przedstawili nową ofertę podczas sierpniowego przejazdu przedstawicieli szczecińskich mediów do Berlina. Przy okazji dziennikarze mieli również możliwość zapoznania się z pracami budowlanymi powstającego lotniska BBI na terenie Berlina – Schönefeld. Od sierpnia podróżujący koleją na biletach jednorazowych lub jednodniowych taryfy VBB, mogą również korzystać z miejscowych autobusów oraz tramwajów, bez potrzeby zakupu kolejnego biletu.

Logo akcji

– „Poprzez wprowadzenie oferty za 10 Euro chcemy przekonać mieszkańców Szczecina i okolic do tego, iż warto jest wybrać się w podróż do Berlina. Za korzystną cenę można dotrzeć pociągiem wygodnie, niezawodnie oraz szybko do centrum lub też na lotnisko BBI. Mamy nadzieję, iż będziemy mogli powitać w pociągach tej relacji około 1.000 pasażerów dziennie. Dążymy do skrócenia czasu przejazdu między obydwoma centrami miast do poniżej 80 minut”- mówił na spotkaniu z dziennikarzami prezes Związku Komunikacyjnego Berlina- Brandenburgii (VBB) Hans-Werner Franz
Prezes VBB przyznał, że aby skrócić czas przejazdu, musi zostać usunięta istniejąca luka elektryfikacyjna, w związku, z czym odbywają się rozmowy na szczeblu międzynarodowym. W celu dowartościowania połączenia kolejowego między Szczecinem a Berlinem, od tegorocznej zmiany rozkładu jazdy pociągów w grudniu 2010r. zostanie również ulepszona oferta przejazdowa. Trzy bezpośrednie połączenia kolejowe będą łączyć Szczecin z Berlinem. W ten sposób podróżni będą mieli możliwość dogodnego dostania się do obu miast rano, w południe oraz wieczorem bez konieczności przesiadki. Z reguły czas przejazdu pociągiem wynosi obecnie poniżej dwóch godzin.
Relacje Berlina i Szczecina z roku na rok zacieśniają się. Szczególnie widać to na przykładzie komunikacji. W tym roku 29 kwietnia w Ratuszu Berlina podpisane zostało porozumienie dotyczące uznania biletów VBB (związek Komunikacyjny Berlin Brandenburgia) na terenie Szczecina. Porozumienie zostało zawarte przez: Gminę Miasto Szczecina, Przewozy Regionalne sp. z o.o., Verkehrsverbund Berlin –Brandenburg GmbH, Uckermarkische Verkehrsgesellschaft mbH, DB Regio AG, Regio Nordost.
Generalnie współpraca Szczecina z VBB rozpoczęła się w 2005 roku. Wtedy podpisano pierwsze porozumienie, które zakładało uznawanie biletów: Brandenburg – Berlin -Ticket, Brandenburg – Berlin -Ticket Nacht, Mecklenburg-Vorpommern-Ticket oraz Schónes-Wochende-Ticket w szczecińskich autobusach i tramwajach. Zawarte w kwietniu porozumienie zakłada poszerzenie współpracy o:
– bilety VBB całodzienne i jednorazowe z Berlina oraz stacji pośrednich do Szczecina
– bilety VBB ze Szczecina do Berlina i stacji pośrednich
– bilety ze Schwedt i Angermunde do Szczecina
– bilety ze Szczecina do Schwedt i Angermunde
Powyższe bilety uprawniają do przejazdu komunikacją miejską Szczecina. Oprócz tego szczecińskie bilety okresowe tzw. sieciówki będą honorowane w niemieckich pociągach (DB Regio) między stacjami Szczecin Główny i Szczecin Gumieńce. Posiadacz sieciówki na terenie Szczecina może korzystać również z niemieckich autobusów (przewoźnik UVG), które kursują na trasie Szczecin –Schwedt, Szczecin –Angermunde.

Reklama nowych biletów na szczecińskich tramwajach

Reklama połączenia
Aby wypromować nowe bilety ruszyła kampania marketingowa. Obok strony internetowej www.berlin-stettin-ticket.de oraz www.bilet-szczecin-berlin.pl planowane są to następujące działania w Szczecinie:
– całopojazdowa reklama na tramwaju przez okres 6 miesięcy
– plakaty reklamowe w tramwajach
– plakaty reklamowe w autobusach miejskich
– plakaty oraz ulotki w pociągach regionalnych Przewozów Regionalnych
– ekrany / telewizory dla podróżnych w pociągach Przewozów regionalnych
– plakaty reklamowe na przystankach
– plakaty reklamowe na Dworcu Głównym
– pięć billboardów 18 m²przy wybranych miejscach w centrum miasta
– promocja rozdawania ulotek reklamowych w centrach handlowych Galaxy oraz Turzyn w dniach 27., 28. oraz 29. sierpień
– dystrybucja ulotek w centrach turystycznych, miejscach sprzedaży biletów u przewoźników oraz miejskich centrach informacji
w Berlinie:
– Ground Poster (plakaty „naziemne“) na Dworcu Hauptbahnhof
– plakaty w kolejkach S-Bahn
– plakaty oraz ulotki w pociągach regionalnych DB Regio, w miejscach sprzedaży biletów oraz w Regio Punkt
– informacja mobilna „Mobilinfo plus“DB Regio
– artykuły w gazetach dla podróżnych BB Panorama oraz Punkt 3
– plakaty w istotnych miejscach informacyjnych VBB na trasie przejazdu
– promocja podczas imprez organizowanych przez VBB oraz DB Regio.

Komentarze