Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Kraków: W tramwajach przypomną o przesiadce

infotram
03.03.2010 12:14
0 Komentarzy

Już nie tylko nazwy kolejnych przystanków będziemy słyszeć w krakowskich tramwajach. Prócz nich lektor przypomni również o zbliżaniu się do ważniejszych węzłów przesiadkowych. Do końca roku przewoźnik chce także wprowadzić tę funkcję w języku angielskim. W 50 najnowocześniejszych krakowskich tramwajach podróż umila pasażerom lektor zapowiadający kolejne przystanki. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne chce poszerzyć jego funkcje. Dodatkowe informacje mają być wprowadzone w tym tygodniu. Chodzi o węzły przesiadkowe: zapowiadający ma o nich przypomnieć, gdy tramwaj będzie się do nich zbliżał. – To ukłon w kierunku tych pasażerów, którzy nie znają miasta. Podobne rozwiązanie z powodzeniem stosowane jest w Berlinie – mówi Marek Gancarczyk, rzecznik MPK.
Lektor nie wskaże jednak, w którym kierunku można się przesiąść. – Nie zdecydowaliśmy się na to, by wymieniać wszystkie dostępne na węźle linie, bo komunikat byłby za długi. Być może za jakiś czas lektor będzie wymieniał rejony miasta obsługiwane przez dany węzeł, ale to zależy tylko i wyłącznie od sugestii pasażerów – przekonuje rzecznik. Gancarczyk przypomina, że pasażerowie są bardzo wrażliwi na zmiany w głosowym zapowiadaniu przystanków. – Można nawet powiedzieć, że drażliwi. W tamtym roku chcieliśmy zrobić im przyjemność i zamiast standardowego głosu do współpracy zaprosiliśmy dzieci. Wielu krakowianom się to nie spodobało i po tygodniu musieliśmy z tego zrezygnować – wspomina. MPK nie wyklucza także, że do tramwajów zawitają ponownie głosy Anny Dymnej, Grzegorza Turnaua i Krzysztofa Globisza, z którym przewoźnik już kiedyś współpracował. To jednak nie koniec planowanych zmian: firma przymierza się do uruchomienia komunikatów w języku angielskim. Być może uda się je wprowadzić jeszcze w tym roku.

Komentarze