Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Wiemy, jaki autobus przegubowy chce kupić MPK Siedlce. Analiza SWZ

infobus
10.01.2024 08:00
0 Komentarzy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach poszukuje dostawcy jednego autobusu przegubowego z silnikiem Diesla.

Trwa przetarg nieograniczony, którego celem jest wybór dostawcy. Czas przyjrzeć się szczegółom zapisanym w SWZ.

Punktacja oferentów

Zamawiający wybierze najlepszą ofertę na podstawie oceny następujących kryteriów: ceny (60%), parametrów techniczno-eksploatacyjnych (35%), zużycia energii (5%).

W przypadku parametrów techniczno-eksploatacyjnych, miasto premiuje następujące rozwiązania:

  • silnik tej samej marki co cały pojazd – 40 pkt,
  • odległość autoryzowanego serwisu wykonawcy od siedziby MPK – równa lub poniżej 30 km – 20 pkt,
  • materiał konstrukcyjny szkieletu, nadwozia, ramy – profile ze stali o podwyższonej wytrzymałości, zabezpieczone antykorozyjnie metodą katodowego lakierowania zanurzeniowego (KTL kataforezy) całej kompletnej karoserii, w ramach zamkniętego cyklu technologicznego – 40 pkt.

O warunkach formalnych tego przetargu pisaliśmy już wcześniej w InfoBusie.

MPK Siedlce chce autobus przegubowy od konkretnego producenta. Analiza SWZ
MPK Siedlce chce autobus przegubowy od konkretnego producenta. Analiza SWZ / fot. MPK Siedlce

Siedlecki przegubowiec

Autobus przegubowy dla MPK ma mieć długość od 17,9 do 18,2 m i wysokość do 3,25 m. Oferowana konstrukcja powinna być pojazdem z płaską podłogą, bez stopni poprzecznych oraz bez stopni w drzwiach wejściowych. Przepływ pasażerów ma odbywać się przez czworo drzwi, w układzie 2-2-2-2, o szerokości minimum 1200 mm.

Autobus będzie napędzany przez czterosuwowy silnik o zapłonie samoczynnym, z bezpośrednim wtryskiem paliwa i chłodzonym powietrzem doładowującym, spełniający normę czystości spalin Euro 6. Silnik ma być umieszczony z tyłu pojazdu w pozycji leżącej lub stojącej. Minimalna moc silnika ma wynosić 240 kW, zaś maksymalna 270 kW. Silnik musi być przystosowany do zasilania czystym olejem napędowym (w okresie zimowym) oraz olejem napędowym z biododatkami (o zawartości estrów metylowych do 7%) oraz mieszaniną w/w paliw.

Kierowcy będą pracować w kabinie wydzielonej, typu półotwartego posiadającej oszklone szczelne drzwi z okienkiem do sprzedaży biletów. Wymagana jest klimatyzacja całopojazdowa z oddzielnie sterowaną strefą w kabinie kierowcy. Siedzenia pasażerskie będą wykonane z tworzywa sztucznego z możliwością łatwego montażu i demontażu w celu wymiany tapicerki. Na poręczach w okolicy drzwi środkowych lub na ścianach bocznych zamocowane zostaną ładowarki do smartfonów z gniazdem USB.

Informacja pasażerska to tablice zewnętrzne – kierunkowe oraz wewnętrzna. W przypadku tablic zewnętrznych, zamawiający chce aby były one wykonane w oparciu o technologie LED. Zamawiający dopuszcza kolory tablic dające duży kontrast z czarnym tłem, np. żółty, pomarańczowy, jasnozielony. Z kolei tablica wewnętrzna będzie wykonana w technologii matryc LCD z podświetleniem LED o min. przekątnej 22 cali.

MPK Siedlce chce autobus przegubowy od konkretnego producenta. Analiza SWZ
MPK Siedlce chce autobus przegubowy od konkretnego producenta. Analiza SWZ

MPK ma faworyta

Ostatni przetarg na nowe autobusy w Siedlcach wygrał MAN – który dostarczy do MPK autobusy elektryczne. Nic nie wskazuje na to, aby nowy przetarg miała wygrać inna firma. W parametrach techniczno-eksploatacyjnych producent z logo lwa może liczyć na komplet punktów. Daje mu to znaczącą przewagę nad konkurencją, która musiałaby zaoferować bardzo niską cenę, aby wygrać z faworytem. Dodajmy jeszcze, że otwarcie ofert odbędzie się 31 stycznia.

Na koniec podajemy link do przetargu: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-147fe00d-a4b3-11ee-953e-c2ea26915e21

Komentarze