Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Volvo i BYD na C40. 4 miasta bez diesli [FILM]

infobus
07.12.2016 08:43
0 Komentarzy

Na początku grudnia odbyła się konferencja C40 („Partnerstwa dużych miast w sprawie zmiany klimatu”), która skupia burmistrzów ok. 80 miast świata zajmujących się walką ze zmianami klimatycznymi.

Podczas tego wydarzenia prezydenci czterech dużych miast na dwóch kontynentach mają wycofać z ulic samochody z silnikiem diesla. W zakazie chodzi przede wszystkim o zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Ma on zacząć obowiązywać w połowie przyszłej dekady w Paryżu, Madrycie, Atenach i w Mexico City; i to właśnie tam zakończył się trzydniowy szczyt liderów miast.

Jednocześnie zapowiedziano promowanie alternatywnych rozwiązań, tj. korzystanie z samochodów elektrycznych, wodorowych i hybrydowych oraz z transportu publicznego i rowerów.

Przykład idzie w świat

Zakaz korzystania z samochodów wyposażonych w silniki diesla zostanie wprowadzony najpóźniej w 2025 roku. Niewykluczone, że inne wielkie miasta na świecie również przyłączą się do tej inicjatywy. Dodajmy, że w Paryżu, od 1 lipca obowiązuje zakaz prowadzenia samochodów, wyprodukowanych przed 1997 rokiem.

Volvo Bus na C40

Volvo było jednym z sponsorów szczytu C40 w Mexico City. H?kan Agnevall, prezes Volvo Bus Corporation, powiedział: – „Miasta na całym świecie podejmują pozytywne kroki w rozwiązywaniu globalnych problemów transportowych poprzez inicjowanie systemów Low Emission Vehicles (LEV). Uważamy, że przyszłością miejskiego transportu publicznego są systemy elektrycznych pojazdów i infrastruktura do ich ładowania. „

BYD wchodzi do Afryki i w … aglomeracyjną kolej

Szczyt C40 w Meksyku stał się też dobrą okazją dla chińskiego BYD do szerszego zaprezentowania Skyrail – czyli systemu jednotorowej kolejki miejskiej. Jego oficjalny debiut miał miejsce w październiku 2016 roku w siedzibie firmy w Shenzhen, w Chinach. Projektowanie Skyrail trwało pięć lat z budżetem 5 mld juanów (około 724 milionów USD). W porównaniu z metrem, koszty budowy „podniebnej kolejki” są o 80 procent mniejsze, a czas realizacji krótszy o jedną trzecią.

BYD ma już zabezpieczone 60 mld juanów (około 8,7 mld USD) kredytu z China Development Bank na rzecz dalszego rozwoju Skyrail. Kolejny krok to pierwsza realizacja to sieć o długości 35 kilometrów w Shantou. To miasto w południowych Chinach o populacji 5 milionów osób.

Wracając do autobusów, podczas C40 BYD podpisał umowę z Cape Town na zakup 11 szt. autobusów elektrycznych BYD. Tym samym Kapsztad stanie się pierwszym miastem na kontynencie afrykańskim, które będzie korzystać z autobusów elektrycznych w transporcie publicznym.

Komentarze