Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

TRANSEXPO 2021: Autosan z autobusem LNG dla MZA i wodorowcem [FILM]

infobus
27.10.2021 09:00
0 Komentarzy
Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego Transexpo wracają do Kielc po rocznej przerwie.

Jubileuszowa 15. edycja wydarzenia miała się odbyć w październiku 2020 roku, jednak w związku z pandemią była kilkukrotnie przekładana. Warto był poczekać – szczególnie na stoisko sanockiego producenta. Dzieje się!

Wodorowa premiera

Trzy targowe premiery od marki Solaris Bus&Coach, prezentacja najnowszego wodorowego autobusu firmy Autosan oraz elektrycznego pojazdu od ARP e-Vehicles będą miały miejsce podczas targów Transexpo, które w środę rozpoczęły się w Kielcach.

Jeden z najważniejszych debiutów to wodorowy Autosan Sancity 12LFH. To niskopodłogowy autobus o długości 12 metrów. Zaprojektowany został na bazie autobusu z napędem elektrycznym. W pojeździe zamontowany został silnik elektryczny wraz z modułem zasilania z ogniwem paliwowym. Magazyn energii stanowią baterie litowo-tytanowe oraz zbiorniki wodoru. Szczegóły techniczne później. Tymczasem zobaczcie naszą relację on-line:

Dla Warszawy

Kolejna ważna premiera to Autosan Sancity 18 LNG dla Warszawy. Miejskie Zakłady Autobusowe kupią 90 takich przegubowych autobusów niskoemisyjnych. Tym samym do końca 2022 w barwach MZA będzie kursowało w sumie 305 gazowców.

-„W tej chwili eksploatujemy 35 autobusów LNG marki Solbus. Ten rodzaj napędu sprawdził się i chcemy rozwijać go w warszawskim transporcie publicznym – mówi Jan Kuźmiński, prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych. – Jesteśmy przekonani, że fabryka o tak bogatej tradycji i doświadczeniu, dostarczy nam tabor wysokiej jakości, z którego warszawiacy będą zadowoleni.

Autosan korzysta z technologii firmy Solbus. Na bazie tej licencji powstają autobusy LNG dla Warszawy, które zachowują jednak nieco zmieniony design modelu Sancity. Pojazdy są wyposażone w silniki amerykańskiej firmy Cummins i automatyczne skrzynie biegów ZF. Ich wyposażenie zgodne jest z wymaganiami Zarządu Transportu Miejskiego, na które składają się między innymi: klimatyzacja, biletomaty, monitoring bezpieczeństwa, elektroniczna informacja wewnętrzna i zewnętrzna, wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych czy systemy zliczania pasażerów

Komentarze