Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Nowy poziom kontroli biletów w Lublinie

infobus
04.12.2013 15:03
0 Komentarzy

Kontrolerów biletowych będzie obowiązywał jednolity, estetyczny ubiór. Nowy strój w zależności od pory roku, będzie składał się z koszuli i krawata, (w przypadku Pań krawat zastąpi apaszka) kamizelki, bluzy i kurtki oraz spodni i spódnic. Koszula garniturowa będzie w kolorze niebieskim, pozostałe elementy stroju granatowe. Poprzez ujednolicenie stroju chcemy pozytywnie wpłynąć na zmianę wizerunku kontrolera. Kontroler podobnie jak kierowca, poprzez bezpośredni kontakt z pasażerem, stanowi wizytówkę komunikacji miejskiej. Nowy ubiór, to tylko jeden z elementów zmian wizerunkowych. Równolegle ogłoszono konkurs pod tytułem „Dzień dobry. Bileciki do kontroli”. Ma on na celu ocieplenie wizerunku kontrolerów biletowych poprzez pokazanie ich w pozytywnym i zabawnym świetle. Ponadto pracownicy kontroli będą wyposażeni w nowe urządzenia. Docelowo kontrole przeprowadzane będą za pomocą czytników kontrolerskich z dołączoną drukarką do wydruku na miejscu wezwania do zapłaty lub pokwitowania zapłaty gotówką. Ręczne wypisywanie papierowego blankietu będzie jeszcze miało miejsce w początkowej fazie uruchomienia systemu. Po zakończeniu fazy testów i wyposażeniu wszystkich kontrolerów w nowe urządzenia, odstąpienie od formy wydruku będzie możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach np. awaria systemu czy urządzenia drukującego. Zmiana formy wystawiania dokumentów ma na celu przede wszystkim usprawnienie procesów windykacyjnych i dochodzenia należności w elektronicznym postępowaniu upominawczym przed e-sądem. W momencie wystawienia Wezwania do zapłaty, dokument natychmiast znajdzie się w bazie dłużników ZTM i będzie przechowywany w formie elektronicznej.Ponadto, oprogramowanie nowych urządzeń pozwoli w konkretnych sytuacjach na weryfikację poprawności podanych przez pasażera danych osobowych.

1_i_front_7602_7603_760

Oprócz zmiany wyglądu i wyposażenia, personel sprawdzający bilety obowiązują jeszcze inne nowe standardy świadczenia usługi. Zwiększyła się ilość wykonywanych miesięcznie kontroli z 6000 na 6500 w miesiącach: wrzesień – czerwiec oraz z 4000 na 4500 w miesiącach wakacyjnych: lipiec –sierpień.Celem poprawy bezpieczeństwa, zarówno kontrolerów jak i pasażerów, kontrole na liniach nocnych są prowadzone w obecności co najmniej 2 pracowników ochrony.–„Mamy nadzieję, że wprowadzone przez nas zmiany w zakresie ubioru oraz nowych technologii, mieszkańcy przyjmą pozytywnie i przełożą się one na jeszcze lepszą jakość obsługi pasażera. Z badań marketingowych preferencji i zachowań komunikacyjnych przeprowadzonych w roku 2012 wynika, że 57% badanych ocenia bardzo dobrze/raczej dobrze pracę kontrolerów. Zależy nam aby poziom zadowolenia stale wzrastał”–głosi oficjalny komunikat ZTM Lublin.

Komentarze