Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

MPK Stargard ma nową myjnię. Nie tylko dla autobusów

infobus
23.11.2021 15:00
0 Komentarzy
Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie odebrało nową myjnią automatyczną, którą dostarczyła firma Sultof.

Urządzenie kosztowało prawie 2.000.000 PLN. MPK pozyskało na ten cel 1,6 mln zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Budowa obiektu trwała 4 miesiące.

Nie tylko autobusy

Długa na 30 i szeroka na 7 metrów myjnia dla autobusów i samochodów ciężarowych została uruchomiana na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. To ekologiczny obiekt, w którym aż 80% wody jest używanej ponownie, a jeden pojazd będzie czysty w zaledwie 4 minuty. W hali blask odzyskają zarówno autobusy MPK, ale także różne duże auta stargardzkich spółek i innych firm.

-„Jesteśmy świadkami przejścia standardu utrzymania czystości miejskich autobusów w XXI wiek. Ta inwestycja pozwoli MPK zarówno prowadzić działalność na swoją rzecz, ale także zaoferować następną usługę na zewnątrz. Przewoźnik ma już stację tankowania oleju napędowego, z której korzystają miejskie spółki, a także klienci indywidualni. Uruchomiona myjnia ma taką wydajność, że umożliwi także mycie samochodów ciężarowych innych klientów. To element pozwalający MPK dobrze wpływać na swoją kondycję finansową, niosący korzyści dla samej spółki i tym samym oczywiście dla pasażera – powiedział prezydent Stargardu, Rafał Zając.

W hali zainstalowano myjnię portalową składającą się z trzech szczotek pionowych i jednej poziomej. Umożliwia to kompleksowe mycie różnych pojazdów. Po obu bokach są też elementy do domywania ręcznego, pistolet do nanoszenia chemii i spłukiwania. Co ważne, całość opiera się na zamkniętym obiegu wody. Ta używana w procesie mycia kanałem przedostaje się do dwóch osadników. Później trafia do zbiornika retencyjnego, w którym jest napowietrzana. Znajdują się tam także kultury bakterii usuwające związki ropopochodne. Zastosowanie obiegu zamkniętego – dzięki mniejszym zrzutom ścieków i zużyciu chemii – daje wymierne oszczędności, ale przede wszystkim mniej negatywnie wpływa na środowiska,

Nowamyjniampkna Strone 4
Nowamyjniampkna Strone 4 1

Komentarze