Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

10.000 egzemplarz autokaru Setra 500 wyjechał na trasę

infobus
02.01.2024 09:04
0 Komentarzy

Operator autobusowy Unser Roter Bus GmbH z siedzibą w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie nabył wyjątkową Setrę S 516 HD.

Jest to 10-tysięczny autokar turystyczny ComfortClass/TopClass serii 500 wyprodukowany w fabryce w Neu-Ulm.

Setra 500 numer 10.000

Jubileuszowy egzemplarz to trzyosiowy pojazd o długości 13,1 m, należący do odnowionej serii. Został on wyposażony w 48 miejsc siedzących. Autokar posiada na pokładzie wszystkie najnowsze systemy wspomagania kierowcy i bezpieczeństwa, jakie obecnie oferuje Daimler Buses.

autokar Setra 500
10.000 egzemplarz autokaru Setra 500 wyjechał na trasę

Jego nowy właściciel, René Riechert, jest pod wrażeniem: „Dokonując pozornie drobnych zmian w wielu szczegółach, konstruktorom udało się nadać zupełnie nowy wygląd autokarom turystycznym ComfortClass” – stwierdził przedsiębiorca, który oprócz rozpoczęcia eksploatacji dziesięciotysięcznego egzemplarza dodatkowo wprowadził na trasy kolejny S 516 HD i jeden S 511 HD.

Wyprodukowane w Neu-Ulm

Zakład w Neu-Ulm to centrum kompetencyjne dla autokarów turystycznych wszystkich typów napędu firmy Daimler Buses. Zakład ten produkuje autokary turystyczne i autobusy międzymiastowe marek Mercedes-Benz i Setra. Pierwsze modele Setra ComfortClass i TopClass z serii 300 zjechały już z linii produkcyjnej w Neu-Ulm w 1991 roku. Seria 400 pojawiła się w 2001 roku, a produkcja seryjna modeli 500 rozpoczęła się w 2012 roku. Najnowsza generacja obu modeli jest produkowana w tym zakładzie od 2022 r. Zakład wykorzystuje najnowocześniejsze metody produkcji, takie jak cyfrowa produkcja autobusów/autokarów turystycznych. Wszystkie komponenty nowych autobusów/autokarów turystycznych są wstępnie montowane cyfrowo we właściwej kolejności montażu. Następnie poszczególne etapy procesów są analizowane również poprzez odpowiednie oprogramowanie cyfrowe. Dzięki temu możliwa jest wcześniejsza optymalizacja procesu montażu i minimalizacja późniejszych poprawek i opóźnień.

W zakładzie w Neu-Ulm znajduje się także Centrum Rozwoju Systemów Bezpieczeństwa i Wspomagania, Centrum Testowania oraz Centrum Kompetencyjne w zakresie części drukowanych w 3D. Na terenie obiektu znajduje się również lakiernia o powierzchni ponad 18 000 metrów kwadratowych, w której od 25 lat malowano wszystkie autobusy/autokary turystyczne europejskiej sieci produkcyjnej.

Komentarze