Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Warszawa: Nowe przejście dla pieszych i rowerzystów przez Wisłostradę

infobike
31.10.2024 12:30
0 Komentarzy

Warszawiacy mogą już korzystać z nowego naziemnego przejścia dla pieszych i rowerzystów przez Wisłostradę, łączącego lewy brzeg Wisły z nowym mostem pieszo-rowerowym.

Znajdujące się przy ul. Karowej przejście to ważny element usprawnienia dostępności tej części miasta. Dzięki temu spacerowicze i cykliści z Powiśla zyskali bezpośredni, komfortowy dostęp do praskiej strony Warszawy i mogą łatwo przemieszczać się między bulwarami wiślanymi, Pragą a Starówką.

Spis treści

  1. Jakie zmiany dla pieszych i rowerzystów przynosi nowe przejście przez Wisłostradę?
  2. W jaki sposób inwestycja poprawiła infrastrukturę drogową i komunikacyjną dla kierowców?
  3. Jakie inne zmiany planowane są w ramach rewitalizacji Pragi?
Warszawiacy mogą już korzystać z nowego naziemnego przejścia przez Wisłostradę, łączącego lewy brzeg Wisły z nowym mostem
Warszawiacy mogą już korzystać z nowego naziemnego przejścia przez Wisłostradę, łączącego lewy brzeg Wisły z nowym mostem. fot/ TVN24,pl

Nowe udogodnienia na trasie

Dotychczas, aby przedostać się przez Wisłostradę, piesi i rowerzyści musieli korzystać z podziemnego przejścia przy ul. Bednarskiej. Było to utrudnienie dla osób z wózkami dziecięcymi, osób starszych czy osób z niepełnosprawnościami. Nowe przejście naziemne na skrzyżowaniu Wybrzeża Kościuszkowskiego i ul. Karowej pozwala teraz na łatwe pokonanie Wisłostrady, bez potrzeby schodzenia pod ziemię.

Zmiany także dla kierowców i infrastruktury

Przebudowa skrzyżowania przyniosła korzyści również dla kierowców. Wyjazd z ul. Karowej na Wisłostradę został wyposażony w dodatkowy lewoskręt, co umożliwia jazdę zarówno w stronę Centrum, jak i Żoliborza. W ramach inwestycji poprawiono też oświetlenie – zamontowano 12 nowoczesnych latarni oraz wyremontowano chodniki w obrębie przejścia.

Przemyślany plan rewitalizacji

Nowe przejście stanowi część większego planu rewitalizacji Pragi, który obejmuje m.in. przebudowę ul. Okrzei oraz dalsze połączenie lewego brzegu z prawą stroną Wisły. Zmiany te są zgodne z trendem miasta, który promuje przejścia naziemne tam, gdzie to możliwe. Przykładami są m.in. przejścia naziemne na rondzie Dmowskiego i placu Na Rozdrożu. Budowa kolejnych przejść naziemnych planowana jest także na ulicach Ostrobramskiej, Poligonowej i Grenadierów, gdzie zastąpią kładki i przejścia podziemne.

Nowe przejście przez Wisłostradę ułatwia komunikację między lewym i prawym brzegiem Wisły, poprawiając komfort i bezpieczeństwo poruszania się dla pieszych i rowerzystów.

Komentarze