Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Rowerowa Stolica Polski: Znamy wyniki edycji 2025. Puławy na czele!

infobike
01.07.2025 21:03
0 Komentarzy

Z Lubelskiego na szczyt rowerowej mapy Polski – Puławy zwyciężają w ogólnopolskiej rywalizacji.

To właśnie to miasto zdominowało tegoroczną edycję akcji Rowerowa Stolica Polski, gromadząc w czerwcu imponujący wynik ponad 600 tysięcy przejechanych kilometrów w aplikacji „Aktywne Miasta”. Za nimi uplasowały się Gniezno i Świdnica.

Rozkład jazdy:

  1. Które miasto zwyciężyło w tegorocznej edycji akcji Rowerowa Stolica Polski?
  2. Ile kilometrów przejechali łącznie rowerzyści z Puław w aplikacji „Aktywne Miasta”?
  3. Jakie miasto było dotychczasowym trzykrotnym zwycięzcą, które Puławy pokonały?
Rowerowa Stolica Polski 2025: Puławy na czele!
Rowerowa Stolica Polski 2025: Puławy na czele!

Puławskie zwycięstwo

O północy – z 30 czerwca na 1 lipca – w atmosferze sportowego święta, sukces ogłosił prezydent Paweł Maj podczas wspólnego nocnego rajdu.

Zjednoczyliśmy się. Wspaniali rowerzyści, piękne trasy, ale przede wszystkim piękne dusze i mocne charaktery – mówił prezydent Puław. – Jest duma, jest radość, jest zwycięstwo.

Rowerowa Stolica Polski to inicjatywa promująca aktywność fizyczną, mobilność zeroemisyjną i integrację lokalnych społeczności poprzez wspólne rowerowe wyzwanie. Organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz, a udział w niej wzięło w tym roku ponad 50 samorządów oraz tysiące mieszkańców z całego kraju.

W rywalizacji uczestniczyło ponad 2100 rowerzystów z Puław, a ich wynik zadecydował o przejęciu tytułu, który przez ostatnie trzy lata należał do Białej Podlaskiej. Co ważne, te dwa lubelskie miasta rywalizowały w tej edycji o tytuł w różnych kategoriach – Biała Podlaska mierzyła się w SuperPucharze, do którego dołączyła także Nowa Sól – również trzykrotny zwycięzca.

Choć oficjalne wyniki całej rywalizacji jeszcze nie zostały ogłoszone przez organizatora, z danych lokalnych wynika, że inne miasta również miały się czym pochwalić: Ostrołęka zakończyła wyzwanie z wynikiem ponad 210 tysięcy kilometrów (10. miejsce), a Stargard przekroczył 278 tysięcy kilometrów, co dało mu 11. miejsce w Polsce.

Rywalizacja w ramach RSP 2025 pokazuje, jak skutecznie sport może angażować mieszkańców miast – nie tylko w kontekście zdrowia i rekreacji, ale również promocji zrównoważonego transportu. To także jasny sygnał dla samorządów, że inwestowanie w infrastrukturę rowerową – drogi, stojaki, serwisy – ma ogromne znaczenie i realny wpływ na życie społeczności lokalnej. Szczegółowe wyniki i pełna klasyfikacja miast oraz grup rowerowych zostaną opublikowane na stronie Aktywne Miasta

Rowerowa Stolica Polski: Znamy wyniki edycji 2025.
Rowerowa Stolica Polski: Znamy wyniki edycji 2025.

Komentarze