Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Projekt rowerowy „Blue Valley – Wiślanym Szlakiem”. Przez cztery województwa

infobike
10.10.2024 12:30
0 Komentarzy

25 września 2024 r. Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów Krzysztof Eliasz oraz Skarbnik Gminy Dorota Adamczyk podpisali umowę o partnerstwie na rzecz realizacji projektu „Blue Valley – Wiślanym Szlakiem”.

Projekt ten, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, ma na celu stworzenie innowacyjnej sieci turystycznej opartej na rzece Wiśle i jej dorzeczach.

Spis treści:

  1. Jakie korzyści dla turystyki rowerowej przyniesie projekt „Blue Valley”?
  2. Jakie regiony obejmuje realizacja projektu?
  3. Jakie dodatkowe atrakcje, oprócz tras rowerowych, przewiduje „Blue Valley – Wiślanym Szlakiem”?
Dorota Adamczyk podpisali umowę o partnerstwie na rzecz realizacji projektu „Blue Valley – Wiślanym Szlakiem”. /fot. pacanow.pl

Infrastruktura turystyczna dla rowerzystów, kajakarzy i kamperów

„Blue Valley” zakłada rozwój infrastruktury turystycznej w czterech województwach: podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i świętokrzyskim. Powstanie około 600 km dróg rowerowych, a tylko w regionie świętokrzyskim planowane jest utworzenie ponad 60 km tras, biegnących m.in. od miejscowości Kółko Żabieckie do Zawichostu.

Inwestycja obejmuje także infrastrukturę dla kajakarzy oraz miejsca postojowe dla turystów podróżujących kamperami. Wzdłuż Wisły oraz jej dopływów, takich jak San, Wieprz czy Nida, powstaną liczne miejsca obsługi kajakarzy i kamperowców. Dodatkowo zaplanowano miejsca postojowe dla kamperów w Tokarni, Wiślicy oraz Umianowicach.

Wzrost turystyki i gospodarki regionalnej

Projekt „Blue Valley” ma na celu nie tylko rozwój infrastruktury, ale także propagowanie postaw proekologicznych, aktywności fizycznej oraz krzewienie kultury fizycznej. Rozwój turystyki rowerowej i wodnej ma przyczynić się do wzrostu gospodarczego w regionach i pogłębić integrację między nimi.

Komentarze