Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Inwestycje rowerowe w Poznaniu. Rozwój infrastruktury dla cyklistów

infobike
21.08.2024 18:30
0 Komentarzy

Poznań, stolica Wielkopolski, nieustannie inwestuje w rozwój infrastruktury rowerowej, co czyni miasto coraz bardziej przyjaznym dla cyklistów. Obecnie w Poznaniu znajduje się ponad 400 kilometrów tras, którymi mogą poruszać się rowerzyści.

W ostatnich latach udostępniono liczne ścieżki rowerowe, m.in. wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, wokół ronda Rataje, ul. Naramowickiej, Praw Kobiet oraz na popularnej Wartostradzie. Liczniki zainstalowane w różnych częściach miasta wskazują, że od początku roku rowerzyści przejechali nimi już ponad 6,5 miliona razy.

Spis treści:

  1. Jakie nowe trasy rowerowe powstają w Poznaniu?
  2. Jakie korzyści przynosi rozwój infrastruktury rowerowej?
  3. Jakie są plany na przyszłość w zakresie inwestycji rowerowych w Poznaniu?
Poznań, stolica Wielkopolski, inwestuje w rozwój infrastruktury rowerowej, co czyni miasto coraz bardziej przyjaznym dla cyklistów.

Nowe inwestycje i plany na przyszłość

Poznań kontynuuje rozwój swojej infrastruktury rowerowej. Obecnie trwa budowa tras rowerowych przy ul. Dmowskiego oraz Solnej. Kolejne inwestycje, jak mosty Berdychowskie czy wiadukty przy ulicach Lutyckiej i Golęcińskiej, są w trakcie realizacji. Planowane są także trasy wzdłuż Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST), które mają połączyć północną część miasta z centrum, a także wydłużenie trasy Kórnickiej do Franowa. Poznań nie zapomina również o mniej centralnych osiedlach, takich jak Strzeszyn czy Głuszyna, gdzie również powstaną nowe ścieżki rowerowe.

Korzyści z rozwoju infrastruktury rowerowej

Inwestycje te przynoszą wymierne korzyści. Z danych wynika, że wszędzie tam, gdzie powstały nowe trasy, ruch rowerowy znacząco wzrósł. Nowe ścieżki nie tylko ułatwiają codzienne dojazdy do pracy, szkoły czy na zakupy, ale także przyczyniają się do redukcji emisji CO2, zmniejszenia smogu i hałasu. Wzrost popularności rowerów w Poznaniu potwierdza również Tadeusz Mirski, prezes Stowarzyszenia Rowerowy Poznań, który podkreśla, że miasto jest liderem wśród polskich miast, jeśli chodzi o rozwój infrastruktury rowerowej.

Rozwój sieci rowerowej w Poznaniu nie zwalnia tempa. Miasto inwestuje w kolejne trasy, które mają uczynić codzienne podróże na dwóch kółkach jeszcze bardziej komfortowymi i bezpiecznymi.

Komentarze