Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Rower i skuter najbardziej efektywnymi środkami transportu w Wielkim Teście Mobilności Miejskiej

infobike
17.10.2024 06:00
0 Komentarzy

Wyniki tegorocznej edycji Wielkiego Testu Mobilności Miejskiej, zorganizowanego przez Arval Service Lease Polska, wskazują, że rower konwencjonalny oraz skuter elektryczny są najefektywniejszymi środkami transportu w miastach.

Test odbył się w Warszawie i brało w nim udział 42 uczestników, którzy sprawdzali siedem różnych środków transportu, startując z sześciu różnych lokalizacji w mieście.

Spis treści:

  1. Dlaczego rower konwencjonalny okazał się najefektywniejszym środkiem transportu w teście?
  2. Jakie są zalety korzystania z rowerów i skuterów elektrycznych w kontekście miejskiej mobilności?
  3. Jakie kryteria decydowały o ocenie poszczególnych środków transportu w Wielkim Teście Mobilności Miejskiej?
Arval Service Lease Polska, wskazują, że rower konwencjonalny oraz skuter elektryczny są najefektywniejszymi środkami transportu
Arval Service Lease Polska, wskazują, że rower konwencjonalny oraz skuter elektryczny są najefektywniejszymi środkami transportu

Najważniejsze wyniki testu:

  • Rower konwencjonalny zdobył najwyższą notę w klasyfikacji generalnej, zdobywając 150 na 168 możliwych punktów. Jest to również najtańszy środek transportu w mieście.
  • Skuter elektryczny uzyskał najwyższą średnią prędkość przejazdu na poziomie 31 km/h i uplasował się na trzecim miejscu w ogólnej klasyfikacji.
  • Rower elektryczny zajął drugie miejsce, zdobywając 134 punkty. Jest to także tani i ekologiczny sposób przemieszczania się, a koszty jego ładowania wynoszą od kilkudziesięciu do około 150 zł rocznie.

W teście oceniano środki transportu pod kątem takich kryteriów jak czas przejazdu, koszt, emisja CO2 oraz dostępność. Wyniki pokazują, że mikromobilność, czyli korzystanie z rowerów i skuterów, stanowi skuteczny sposób na poruszanie się w zatłoczonych miastach, przyczyniając się również do zrównoważonego rozwoju.

Miejska mobilność a ekologia Zarówno rowery, jak i skutery elektryczne generują najniższą emisję CO2 spośród wszystkich środków transportu, co czyni je jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska sposobów przemieszczania się w mieście.

Komentarze