Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Wrocław: Malownicza trasa pieszo-rowerowa nad Oławą już otwarta

infobike
27.06.2024 11:15
0 Komentarzy

Wrocław zyskał kolejny szlak dla miłośników dwóch kółek i pieszych wycieczek. Wzdłuż malowniczych nabrzeży Oławy otwarto właśnie ponad kilometrową trasę pieszo-rowerową, która prowadzi od mostu Rakowieckiego do kładki Siedleckiej. To idealne miejsce na relaks w otoczeniu natury, z którego roztaczają się piękne widoki na otaczającą przyrodę.

Nowa ścieżka to kontynuacja istniejących tras rowerowych na Bulwarze Oławskim i Krzywej Grobli. Jej budowa była możliwa dzięki zaangażowaniu mieszkańców w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. 

Już w pierwszych dniach od otwarcia ścieżka cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego! Szeroki, równy szuter z miejscami wypoczynkowymi i ławeczkami zachęca do spacerów, joggingu i oczywiście jazdy na rowerze. Szczególnie upodobały sobie ją rodziny z dziećmi.

Trasa jest wyjątkowa nie tylko ze względu na malownicze położenie, ale również ze względu na dbałość o ochronę środowiska. 

Trasa Pieszo Rowerowa Nad Oławą Wrocław

 Zgodnie z inwentaryzacją przyrodniczą, nie usunęliśmy drzew powalonych przez bobry. Z uwagi na przedstawicieli fauny chronionej, nie można na tym obszarze stosować nawierzchni nagrzewających się, np. bitumicznych. Dla występujących na tym terenie gadów, istotnym zagrożeniem są ścieżki rowerowe o łatwo nagrzewającej się nawierzchni. Takie ścieżki mogą stanowić dla nich dogodne miejsce wygrzewania się, co w przypadku intensywnego ruchu rowerowego, może przyczyniać się do wzrostu ich śmiertelności. Ścieżki rowerowe, które pozwalają na poruszanie się z dużymi prędkościami, mogą również zwiększać ryzyko zabicia płazów – tłumaczy Tomasz Jankowski z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta

Inwestycja kosztowała łącznie ponad 1,5 mln zł i została zrealizowana przez firmy MIWRO i Bickhardt Bau Polska.

Komentarze