Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Przegubowce i nowe wyświetlacze Sims. Testy pod Wrocławiem

infobus
23.07.2022 15:00

Od 20 lipca – przez dwa tygodnie – potrwają testy dwóch autobusów przegubowych na liniach strefowych łączących miejscowości Gminy Długołęka z Wrocławiem.

W ten sposób wrocławski Wydziału Transportu chce sprawdzić na liniach aglomeracyjnych autobusy przegubowe wyposażone w wiele nowych rozwiązań technicznych. Dodatkowo pojawi się pojazd marki z nowymi, energooszczędnymi tablicami informacyjnymi LCD.

Do Długołęki

W sprawdzianie wezmą udział pojazdy Mercedes-Benz Conecto G (o numerze taborowym 518) i Solaris Urbino 18 (o numerze taborowym 199).

Pojazdy kursują na wybranych kursach linii 904, 911, 914, 921 i 924, od poniedziałku do piątku oraz w sobotę. W testowanych autobusach spotkamy wiele rozwiązań, które obecnie nie są stosowane w autobusach obsługujących obszar Gminy Długołęka, takich jak:

  • tablice kierunkowe LED barwy białej (porównanie rozwiązań firm R&G i Sims);
  • dodatkowa tablica z numerem linii zamontowana z prawej strony na linii okien;
  • dodatkowa tablica z numerem linii i kierunkiem jazdy w drugim członie autobusu przegubowego;
  • stojak na rower wewnątrz autobusu;
  • moduł rekuperacyjny – odzyskujący energię z hamowania autobusu;
  • dodatkowe systemy bezpieczeństwa takie jak „asystent martwego pola” i „asystent hamowania”;
Tablice barwy białej Sims w gdyńskich elektrobusach.

Test tablic

Dodatkowo nowe energooszczędne tablice informacyjne firmy SIMS zostały zamontowane w znanym pasażerom linii aglomeracyjnych łączących Wrocław z Gminą Długołęka autobusie SOR BN12 (o numerze taborowym 503). Autobus ten będzie można spotkać na wszystkich liniach obsługujących obszar Gminy Długołęka we wszystkie dni tygodnia.

Testowane tablice LCD cechują się:

  • małym poborem energii – niezależnie od wyświetlanych treści. W ciągu dnia stosunek poboru energii przez tablicę LCD względem standardowej tablicy LED o tej samej rozdzielczości (24×200 pikseli) wynosi 3W względem 130W a w nocy 15W do 40W.
  • zastosowaniem mniejszej ilości komponentów użytych do ich produkcji względem tablic w technologii LED.
  • brakiem efektu nagrzewania się tablicy.

Swoją opinie na temat testowanych autobusów i nowych rozwiązań z zakresu liniowej informacji pasażerskiej można wyrazić przesyłając wszelkie uwagi do Wydziału Transportu UM Wrocławia na adres: marcin.wronski(at)um.wroc.pl

Tablice barwy białej Sims w gdyńskich elektrobusach.