Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Kolejne zdjęcie nowej Setry. Autobusy już w seryjnej produkcji

infobus
21.06.2022 19:00
0 Komentarzy

Fabryka Daimler Buses w Neu-Ulm rozpoczęła już seryjną produkcję nowej generacji autokarów marki Setra.

I to jeszcze przed ich publiczną premierą, która najprawdopodobniej będzie miała miejsce 20 września w Hanowerze, podczas pierwszego dnia wystawy IAA Transportation 2022. To oznacza, że skala zmian w nowych autobusach turystycznych ComfortClass i TopClass nie jest tak duża… Wskazuje na to też zachowanie dotychczasowej numeracji – to dalej jest „pięćsetka”.

W Neu-Ulm

W czerwcu zakład Daimler Buses w Neu-Ulm rozpoczął seryjną produkcję nowych autokarów Setry. Na „pierwszy ogień” poszedł model S 515 HD, który już zjechał z linii produkcyjnej. Za moment zakończy się montaż autobusu nowej generacji z serii TopClass. O pierwszych testach tych pojazdów pisaliśmy w InfoBusie już wcześniej.

Firma zaplanowała dziennikarską premierę dwóch topowych modeli na lato tego roku, potem jesienią te pojazdy na targach będą mogli zobaczyć już wszyscy.

Nowe autokary spełniające najbardziej rygorystyczne standardy jakości Setra i już mogą wyruszyć w drogę. W ten sposób niemiecki zakład podkreśla swoją rolę jako centrum kompetencyjne dla autokarów w ramach sieci produkcyjnej Daimler Buses.

-„Każde uruchomienie produkcji nowej generacji pojazdów jest zawsze wyzwaniem. Jednak tutaj w Neu-Ulm można polegać na know-how naszego zespołu: personel dokładnie wie, jak produkować autokary klasy premium i stosować najwyższe standardy jakości. Tym samym rozpoczęcie produkcji dwóch autobusów Setra po raz kolejny okazało się sukcesem” – powiedział Jochen Duppui, dyrektor produkcji Daimler Buses na Europę Zachodnią.

Setra S 515 HD

Cyfrowy montaż

Nowe pojazdy wyposażone są w liczne nowinki techniczne i wizualne – o tych szczegółach Daimler na razie milczy. Natomiast wiadomo, że proces produkcyjny kolejnej generacji ComfortClass i TopClass został przygotowany zupełnie inaczej niż dotychczas.

Po raz pierwszy Daimler Buses zastosował w zakładzie w Neu-Ulm tak zwane cyfrowe nadwozie autobusowe. W ramach tego programu wszystkie nowe komponenty obu autobusów zostały wcześniej zmontowane cyfrowo na komputerze – oczywiście we właściwej kolejności, tak aby przeanalizować poszczególne etapy procesu. Umożliwiło to prewencyjną optymalizację całego procesu produkcyjnego, minimalizując w ten sposób późniejsze korekty czy błędy. W efekcie mamy płynniejsze wprowadzenia produktu na rynek.

W przyszłości ta metodologia będzie stosowana do wszystkich nowych serii Daimlera.

Komentarze