Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Takie rzeczy tylko w Daimler Buses. Autobusowe części z drukarki 3D

infobus
23.05.2022 08:00
0 Komentarzy
Właściciele autobusów i autokarów turystycznych Mercedes-Benz i Setra wkrótce będą mogli szybko i tanio produkować liczne części zamienne we własnym zakładzie.

Wszystko, czego potrzebują, to certyfikowana drukarka 3D, jednorazowy proces rejestracji i licencja na wymaganą część w żądanej ilości, aby stworzyć własną „fabrykę mini części” firmy autobusowej. To wszystko będzie możliwe dzięki nowemu zarządzaniu licencjami na części zamienne od marki serwisowej Omniplus od Daimler Buses.

Druk 3D z Omniplus

Daimler Buses rewolucjonizuje serwis części zamiennych dzięki swojej marce usługowej Omniplus: bez skomplikowanego procesu zamawiania, bez potrzeby wysyłki, bez czasu oczekiwania, a zamiast tego elastyczna, całodobowa dostawa części zamiennych. To wszystko jest możliwe dzięki nowemu sklepowi z licencjami druku 3D firmy Omniplus. Od czerwca tego roku ponad 100 części z ponad 1500 różnych komponentów będzie dostępnych do druku 3D jako pierwsze licencje z magazynu cyfrowego. Dodatkowe części zamienne będą dostępne jako licencje cyfrowe.

Usługa jest podobna do usług przesyłania strumieniowego lub bibliotek multimediów, w których kolekcje nagrań i stałe godziny antenowe należą już do przeszłości, a każdy może cieszyć się swoim programem lub ulubioną muzyką w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.

Jak to działa?

Firmy autobusowe muszą przeprowadzić jednorazowy proces rejestracji w sklepie internetowym z licencją druku 3D za pomocą swoich drukarek 3D. W sklepie klientom wyświetlane są tylko te części, które są dostępne lub kompatybilne z ich własną drukarką. Premiera została zrealizowana wspólnie z producentem przemysłowych drukarek 3D „Farsoon Technologies”. Dodatkowi dostawcy drukarek 3D będą stopniowo dodawani w miarę upływu czasu. Następnie klienci kupują zaszyfrowaną licencję na drukowanie 3D na komponent, którego aktualnie potrzebują, w żądanej ilości i mogą ją wydrukować we własnym przedsiębiorstwie. Po pomyślnym wydrukowaniu części składowej odpowiednia licencja wygasa bez zapisania danych. Alternatywnie klienci mogą poinformować najbliższego partnera serwisowego Omniplus o swoich wymaganiach. Ten ostatni może następnie nabyć odpowiednią licencję i zająć się drukowaniem. Technologia szyfrowania „Wibu Systems” jest stosowana w celu zapewnienia ochrony danych podczas całego procesu i utrzymywania zamówionej ilości. Korzyści z całego procesu są oczywiste: szybsza dostępność części, krótsze łańcuchy dostaw i oszczędność kosztów.

Daimler pionierem druku 3D

Daimler Buses jest pionierem w całej branży motoryzacyjnej w zakresie przemysłowego druku 3D. Firma od 2016 roku koncentruje się na potencjale technologii produkcji cyfrowej. W tzw. międzyczasie marka serwisowa Omniplus wyznaczyła około 40 000 części zamiennych do autobusów i autokarów turystycznych marek Mercedes-Benz i Setra jako nadających się do druku 3D. Początkowo Omniplus koncentruje się na ponad 7000 częściach, które mają być stopniowo digitalizowane. Powstanie w ten sposób rodzaj cyfrowej hurtowni, która jest stale rozbudowywana. Obejmuje ona zarówno regularnie potrzebne części zamienne, jak i rzadko spotykane części na specjalne życzenie klientów. Wirtualny magazyn stanowi podstawę do zarządzania licencjami druku 3D, co dodatkowo zoptymalizuje szybką dostępność części zamiennych.

Komentarze