Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

PKS Rzeszów z drugim gazowym autobusem: Isuzu Citiport 12 CNG

infobus
02.02.2022 14:00
0 Komentarzy

W styczniu flotę Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Rzeszowie wzmocnił snowy autobus miejski Isuzu Citiport 12 CNG.

To już drugi pojazd zasilany gazem w taborze PKS.

Gminna Ekologia

Niskopodłogowy autobus Isuzu Citiport 12 CNG zadebiutował w Polsce na targach Transexpo i dokładnie ten sam model trafił teraz do floty PKS Rzeszów. To pojazd z 2020 r. o wartości ok. 1 mln 150 tys. zł, który wydzierżawiony został na dwa lata od firmy Busimport z Nakła i po tym okresie zostanie w podkarpackiej firmie na stałe.

Pod maska mamy silnik Cummins Euro 6 o pojemności 8,9 litra i mocy 320 KM współpracujący z automatyczną, 6-stopniową skrzynią biegów ZF. Pięć zbiorników z gazem znajduje się na dachu pojazdu, o łącznej pojemności 1 470 dm3.

Do tego w przestrzeni pasażerskiej mamy pełną klimatyzację, monitoring, monitor informacji pasażerskiej, 24 miejsca siedzące plus 3 składane i wydzieloną przestrzeń na wózek inwalidzki. Całkowita pojemność wynosi maksymalnie 107 pasażerów.

Przypomnijmy, że w pierwszej połowie stycznia do taboru PKS Rzeszów trafił pierwszy gazowy autobus spółki – Iveco Crossway 13 LE Line, który został zakupiony w ramach przetargu od ABP Bus & Coach.

Oba gazowe pojazdy – w charakterystycznym malowaniu Podkarpackiej Komunikacji Samochodowej – już można spotkać na trasach. Isuzu w swój pierwszy regularny rejs pojechało do Bystrzycy, w gminie Iwierzyce, na linii 232

Jak informuje przewoźnik – spółka planuje pozyskać kolejne gazowe autobusy, czego potwierdzeniem jest powstająca na terenie bazy PKS przy al. Wyzwolenia stacja tankowania CNG.

Większy Związek

Dodajmy, że Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa rośnie. W styczniu przystąpiło do niego 6 kolejnych gmin: Błażowa, Lubenia, Kamień, Hyżne, Sokołów Małopolski i Raniżów.

Na realizacje tych kursów Związek Gmin PKS otrzymał 9 milionów złotych z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W planach jest m.in. zakup nowego taboru do obsługi podróżnych oraz modernizacja infrastruktury przystankowej. PKS przygotowuje się też do modernizacji rzeszowskiego dworca.

Obecnie pod szyldem MKS funkcjonuje ponad 60 połączeń, dzięki którym mieszkańcy podrzeszowskich gmin mogą korzystać z transportu publicznego.

Komentarze