Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

ZTM Warszawa zbierze doświadczenia z Birmingham i Pragi

infotrans
22.01.2014 20:48
Siedmiu pracowników Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie –w poszukiwaniu innowacyjnych sposobów zarządzania komunikacją miejską –pojedzie do Birmingham i Pragi. Staże są częścią projektu „Fabryka innowacji w komunikacji miejskiej w Warszawie”, realizowanego w ramach unijnego programu „Uczenie się przez całe życie”Głównym celem projektu jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu organizacji i funkcjonowania systemów transportu miejskiego przez osoby, których praca zawodowa jest związana z komunikacją miejską. W ramach projektu będą analizowane zagadnienia związane m.in. z efektywnym zarządzaniem komunikacją i jej wizerunkiem, wprowadzaniem innowacyjnych technologii oraz edukowaniem pasażerów. Osoby biorące w nim udział będą miały szansę zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu nowoczesnych standardów zarządzania komunikacją miejską, poszerzyć znajomość języków obcych oraz nawiązać kontakty z osobami zajmującymi się zarządzaniem komunikacją zbiorową w innych miastach europejskich. Termin dwutygodniowych staży przewidziany jest na drugi kwartał 2014 r. Odbędą się one w angielskim przedsiębiorstwie komunikacyjnym CENTRO Birmingham oraz czeskim ROPID Praga. O zaproszeniu tych partnerów do projektu przesądziło ich doświadczenie w organizacji komunikacji miejskiej –rozbudowa systemów komunikacyjnych i roweru miejskiego w obu miastach oraz metra w Pradze.
Projekt „Fabryka innowacji w komunikacji miejskiej w Warszawie”otrzymał dofinansowanie w wysokości 16 144 euro z funduszy unijnych w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Przedsięwzięcie jest kontynuacją projektów „Nowa jakość usług –młodzi pracownicy motorem zmian w komunikacji miejskiej”oraz „Nowa kultura mobilności w Warszawie”. Pierwszy został zrealizowany przez ZTM w 2009 r., we współpracy z berlińskim partnerem BVG, a drugi w 2011 r., przy udziale partnerów z Wiednia –Wiener Linien i Turynu –AMMT.