ZTM Poznań przygotowuje grę miejską na ETM 2022
Do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT) zostało jeszcze trochę czasu, ale Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu już przygotowuje się do tego wydarzenia.
Jedną z atrakcji ETZT ma być gra miejska, która będzie promować komunikację miejską. Aktualnie ZTM szuka firmy, która opracuje koncepcję i zorganizuje taką grę podczas ETZT.
Po co gra?
Koncepcja gry miejskiej ma zapewnić dobrą zabawę uczestnikom oraz przyczynić się do wzrostu świadomości mieszkańców w aspekcie zrównoważonej mobilności. Jednym ze strategicznych celów Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu jest zwiększanie liczby osób korzystających z komunikacji publicznej oraz zachęcanie do korzystania z transportu w sposób zrównoważony i współdzielony. Działania podejmowane podczas ETZT mają przysłużyć się promocji transportu w celu zachęcenia kolejnych osób do korzystania z niej.
Gra miejska ma być zorganizowana w dniu 17 września i powinna realizować następujące cele:
- promocja atrakcyjnej i zróżnicowanej taryfy biletowej ZTM Poznań oraz promocji biletowych,
- promowanie porządku i czystości na przystankach transportu publicznego poprzez przypomnienie, że śmieci wyrzucamy do przeznaczonych do tego pojemników,
- promocja parkingów P&R w Poznaniu,
- promocja systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego,
- informacja i promocja możliwości przejazdów na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu na liniach ZTM Poznań podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu, tj. 22 września,
- promocja łączenia różnych form przemieszczania się, takich jak: tramwaj, autobus, pociąg, rower, chodzenie pieszo,
- promocja zdrowego sposobu przemieszczania się, jako jednego z fundamentów zdrowego trybu życia, zarówno w aspekcie fizycznym jak i psychicznym.
Zadania dla wykonawcy
Zadaniem wybranej firmy będzie:
- opracowanie koncepcji gry miejskiej promującej różne aspekty transportu publicznego podczas ETZT,
- opracowanie regulaminu gry miejskiej, który będzie zgodny z przepisami, maksymalnie prosty i czytelny dla potencjalnego gracza,
- opracowanie sposobu zapisów na grę,
- zorganizowanie i skoordynowanie gry miejskiej na podstawie uprzednio przygotowanej koncepcji,
- zapewnienie akcesoriów, rekwizytów niezbędnych do przeprowadzenia gry, np.: karty startowe, mapki itp.,
- zapewnienie zasobów ludzkich do przeprowadzenia gry,
- zaprojektowanie i wykonanie oznakowania dla każdego z 9 punktów kontrolnych gry,
- nadzór nad przebiegiem gry,
- zapewnienie sposobu dystrybucji gadżetów promocyjnych,
- opracowanie raportu końcowego.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Ogólne zasady gry
Uczestnikami gry mogą być osoby pełnoletnie, zaś osoby poniżej 18 roku życia będą mogły w niej brać udział wyłącznie pod opieką pełnoletniego opiekuna. Gra będzie skierowana do minimum 200 osób i ma być przeprowadzona w czasie 5 godzin. Gra obejmie 7 punktów kontrolnych zlokalizowanych na terenie. Gra miejska ma się odbyć bez względu na warunki pogodowe.
Formalności
Chętnych do przygotowania gry miejskiej poznamy w dniu 27 czerwca. Oferty wykonawców będą oceniane z uwzględnieniem dwóch kryteriów: ceny (50%) i oceny zaproponowanych rozwiązań (50%) - gdzie będą brane pod uwagę atrakcyjność i oryginalność zaproponowanej koncepcji kreatywnej oraz szczegółowego programu zaproponowanych aktywności na każdym z punktów kontrolnych.