ZDiTM wydał szczeciński poradnik biletowy
Gdzie i jak kupić bilet, czym jest Szczecińska KartaAglomeracyjna, jak korzystać z kasowników? Tego wszystkiego można dowiedziećsię ze specjalnych informatorów przygotowanych przez ZDiTM.
W Szczecinie dostępnych jest kilka sposobów na zakup biletówkomunikacji miejskiej. Coraz bardziej popularne są aplikacje mobilne, które sąnajwygodniejsze i dają największe możliwości.
Specjalnie przygotowane kompendium wiedzy można znaleźć nietylko na stronie www.zditm.szczecin.pl, ale także w specjalnych informatorachdostępnych w kasach ZDiTM. Zestawienie elementów najbardziej interesującychpasażerów ułatwi zakup biletów szczególnie osobom, które dopiero przeprowadziłysię do Szczecina lub rozpoczynają korzystanie w komunikacji miejskiej.
Z informatorów można się między innymi dowidzieć oaplikacjach mobilnych dostępnych w naszym mieście – Mobilna Karta Miejska,moBilet i Skycash.
Szczecińska Karta Aglomeracyjna
Nowy informator dla pasażerów dokładnie opisuje także czymjest Szczecińska Karta Aglomeracyjna, która jest kartą zbliżeniową dającąmożliwość kupna elektronicznych biletów okresowych i jednorazowych komunikacjimiejskiej.
W ulotce, dostępnej w kasach ZDiTM szczegółowo opisanyzostał również sposób korzystania z biletomatów i kasowników. Wypisane są takżepunkty obsługi klientów.
– Jednocześnie przypominamy, że 30 września kończy sięważność uprawnień nadanych na Szczecińskiej Karcie Aglomeracyjnej dającychmożliwość bezpłatnego podróżowania komunikacją miejską dla dzieci – mówi HannaPieczyńska. – Aby dalej móc podróżować z autobusami i tramwajami bez biletunależy udać się z podbitą legitymacją szkolną do Punktów Obsługi Klienta ZDiTM.
Posiadacze kart powinni udać się wraz z ważną legitymacjąszkolną do najbliższego Punktu Obsługi Klienta, tj. Police, Brama Portowa,Turzyn, Klonowica, Kołłątaja, Plac Rodła, Słoneczne, Turkusowa celem nadania nakarcie uprawnień do bezpłatnych przejazdów. Uprawnienia nadawane są na okres do30 września danego roku kalendarzowego, na który jest aktualnie podbitalegitymacja.
Nowe karty SKA wyrabiane są na podstawie wypełnionegowniosku o wydanie Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej, do którego należydołączyć aktualne zdjęcie dziecka oraz ważnej legitymacji szkolnej. W przypadkudziecka niepełnoletniego wniosek musi być wypełniony i podpisany przez rodzicalub opiekuna prawnego.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Dwa lata MKM
– Mobilna Karta Miejska działa w Szczecinie od 2 lat icieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznikprasowy ZDiTM. – Rośnie nie tylko ilość użytkowników, ale także funkcjonalności.Za jej pomocą można kupić lub zwrócić wszystkie rodzaje biletów dostępnych wnaszym mieście, opłacić wjazd na Cmentarz Centralny, a od tego sezonu takżenabyć bilety wstępu na Arkonkę. W planach jest rozszerzenie jej o strefępłatnego parkowania, wtedy, już teraz silna pozycja na rynku miejskim staniesię zdecydowaną konkurencją do popularnych, innych aplikacji.
Użytkownicy MKM mają funkcję powiadomień, otrzymują od ZDiTMważne informacje, na przykład dotyczące zmian w komunikacji miejskiej orazpowiadomienia o terminie końca ważności biletu okresowego. Tylko za pomocą tejaplikacji można kupić karnety oraz bilety „na zapas”, któreaktywujemy po wejściu do pojazdu.
Uczniowie za darmo
Do korzystania z bezpłatnych przejazdów lokalnego transportuzbiorowego na wszystkich liniach komunikacyjnych uprawnieni są uczniowie szkółpodstawowych i ponadpodstawowych zamieszkujący na terenie Gminy Miasto Szczecinoraz gmin położonych w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, zktórymi Gmina Miasto Szczecin ma podpisane stosowne porozumienie (Gmina Dobra,Gmina Police oraz Gmina Kołbaskowo). Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą RadyMiasta decyduje adres zamieszkania widniejący na legitymacji szkolnej.
Dokumentem, który upoważnia do darmowych przejazdów jestspersonalizowana Szczecińska Karta Aglomeracyjna.
„