Wrocław ma jedną apkę na cały transport, w tym UTO
Komunikacja miejska, rowery, hulajnogi, auta elektryczne i skutery. Cały miejski transport we Wrocławiu w jednym miejscu. Polski start-up uruchomił aplikację take&drive.
Aplikacji take&drive ma wspomagać mieszkańców w szybkim poruszaniu się po mieście. W jednym miejscu użytkownik może sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe przystanki komunikacji miejskiej oraz wypożyczalnię tzw. pojazdów współdzielonych (samochody elektryczne, skutery, hulajnogi i rowery miejskie), a także śledzić przyjazdy autobusów i tramwajów w czasie rzeczywistym.
-„Chcemy, aby nasza aplikacja stanowiła duże wsparcie dla miast, które szukają rozwiązań na popularyzację idei nowoczesnej mobilności i chcą zachęcić mieszkańców do korzystania z innych form transportu niż własny samochód – mówi Bartosz Kwapisz, CEO take&drive.
2.0
Zaprezentowana niedawno aplikacja to wersja 2.0 (na razie tylko na Androida) prototypu pokazywanego w 2018 roku. Twórcy zadbali o nowy desing i prostotę w dotarciu do najważniejszych informacji. Jednocześnie zapewniając maksimum informacji.
-„W projektowanie zaangażowaliśmy użytkowników i bazując na ich opiniach, zaproponowaliśmy widok mapy najlepiej spełniający ich potrzeby. M.in. dlatego, użytkownicy mogą znaleźć w naszej aplikacji strefy obsługiwane przez poszczególnych operatorów czy sprawdzić już na głównym widoku mapy, do jakiej firmy należy pojawiający się skuter czy samochód – podkreśla Bartosz Kwapisz.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Pełne zarządzanie
Odsłona take&drive 2.0 to dopiero początek zmian. Twórcy chcą w przyszłości zaoferować użytkownikom pełne zarządzanie przejazdami – od zlokalizowania pojazdu przez wynajem i dokonanie opłaty, tak aby mogli w pełni korzystać z uroków nowoczesnej mobilności. Jak podkreślają, już teraz spotkali się z dużą otwartością miast na współpracę.
Take&drive działa w 16 lokalizacjach w Polsce. Użytkownik znajdzie w aplikacji pojazdy od wszystkich firm sharingowych (m.in. Vozilla, 4mobility, Panek, GreenGoo, Blinkee, Lime), stacje i rowery miejskie. Informacje o komunikacji są dostępne dla 13 lokalizacji, a sposób ich wyświetlania został dostosowany do możliwości technicznych oferowanych przez dane miasto. Dlatego we Wrocławiu mieszkańcy mogą korzystać z informacji o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu i tramwaju na przystanek (bazujących na danych GPS).
UTO
„