Uber otworzy centrum zaawansowanych technologii w Paryżu
Uber otworzy centrumzaawansowanych technologii w stolicy Francji, którego prace będą koncentrowaćsię przede wszystkim na projekcie Elevate, obejmującym rozwój latającychtaksówek z napędem elektrycznym – podał w czwartek serwis The Verge.
Centrum zaawansowanych technologii w Paryżu będzie pierwszątego rodzaju placówką, którą Uber zlokalizuje poza obszarem USA.
Wcześniej firma zapowiedziała, że w ciągu pięciu lat planujezainwestować 20 mln euro w rozwój technologii niezbędnych dla rozwoju prac wprojekcie Elevate. Chodzi tu m.in. o algorytmy sztucznej inteligencji i systemkontroli ruchu. Uber poinformował także o podjęciu współpracy w ramach projektuz prestiżową paryską uczelnią techniczną Ecole polytechnique.
Pierwsze zadania nowej placówki Ubera obejmą m.in. pracę nadmodelowaniem ruchu z wykorzystaniem uczenia maszynowego, symulacje zarządzaniaruchem o dużym i małym nasyceniu, a także współpracę przy integracjiinnowacyjnego transportu powietrznego z europejskimi regulatorami ruchulotniczego i opracowanie wytycznych dla przyszłych flot elektrycznych taksówekpowietrznych.
Zdaniem prezesa Ubera, Dary Khosrowshahiego, „budowamiast przyszłości wymaga współpracy najlepszych i najbardziej innowacyjnychumysłów. Jak zaznaczył, „Francja jest doskonałą lokalizacją dla rozwojuprogramu Uber Elevate ze względu na światowej klasy inżynierów i wiodącą rolę wrozwoju światowego lotnictwa”.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Nowe centrum zaawansowanych technologii Ubera będziewspółpracowało z podobnymi placówkami, które działają w kanadyjskim Toronto, atakże w USA w Pittsburgu i San Francisco. Wymienione centra pracują przedewszystkim nad rozwojem technologii pojazdów autonomicznych, którego rozwój zostałtymczasowo przyhamowany ze względu na wypadek z udziałem samochoduautonomicznego Ubera w Arizonie, który w marcu potrącił pieszą ze skutkiemśmiertelnym.
Paryskie laboratorium rozpocznie pracę jesienią tego roku istworzy możliwości zatrudnienia dla inżynierów oraz naukowców z dziedzintakich, jak uczenie maszynowe, rozpoznawanie obrazów, sieci komunikacyjne isystemy ładowania.
„