Tydzień Mobilności 2017 w Warszawie z DTP
Punktem kulminacyjnym stołecznych obchodów ETZT będzieEuropejski Dzień Bez Samochodu, obchodzony 22 września. Tego dnia – zgodnie z uchwałą Rady m.st.Warszawy – korzystanie z komunikacji miejskiej oraz parkingów P+R będziebezpłatne. A szczegółowe informacje oEDbS można znaleźć m.in. na reklamach na tyłach autobusów oraz burtach składów tramwajowych kursujących postolicy.
W sobotę, 23 września zapraszamy na Dni TransportuPublicznego do zajezdni autobusowej i tramwajowej przy ulicy Woronicza.Atrakcji z pewnością nie zabraknie – ZTM Warszawa przygotował stoisko dlanajmłodszych, będzie można również porozmawiać o ekologicznych aspektachpodróżowania.
Szczegółowy program wydarzeń znajduje się TUTAJ
Przez cały tydzień trwać będzie gra miejska, zorganizowanaprzez Zarząd Transportu Miejskiego – „Misja Smog Off”. Każdego dnia po godzinie16.00 będzie do wykonania jedno zadanie w terenie lub on line. Na uczestnikówgry będą czekać nowe wyzwania, których motywem przewodnim jest walka zesmogiem, transport publiczny i ekologia. Uczestnicy będą biegać, chodzić ijeździć rowerem po mieście, znajdować różne punkty i wykonywać zadania –wszystko jak najdokładniej i jak najszybciej. Ważne jest jedno: w czasiewykonywania zadań nie wolno używać samochodu.
Do II etapu, który odbędzie się 22 września podczas piknikuekologicznego w okolicach stacji metra Młociny, przejdą uczestnicy z największąliczbą punktów. Liczba miejsc jest ograniczona – do finału zaprosimy 100 osób,a codziennie na specjalnej stronie internetowej rejestrują się nowi uczestnicy.
Udział w grze nic nie kosztuje, a na zwycięzców czekająatrakcyjne nagrody, m.in. vouchery do wykorzystania na portaluprezentmarzen.pl, budki dla ptaków do samodzielnego złożenia, krokomierze,powerbanki oraz inne gadżety.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Zajęcia ZTM dla uczniów
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przez cały rok szkolny będzieorganizował również lekcje dla uczniów, podczas których dowiedzą się m.in. jakdziała elektryczny autobus, którędy wsiadamy i wysiadamy, co robi kierowca wczasie jazdy, gdzie jest gaśnica i wyjścia bezpieczeństwa oraz co oznaczająnaklejone w autobusie piktogramy. Zajęcia prowadzone będą również w CentrumEdukacji Przyrodniczo-Leśnej. Tam uczniowie poznają zasady bezpiecznegopodróżowania komunikacją miejską i wynikające z tego korzyści, takie jakoszczędność czasu czy pieniędzy. Dowiedzą się o ekologicznym aspekcietransportu publicznego – niskoemisyjnych autobusach, cichym metrze, zielonychtorowiskach tramwajów. Poznają jaka jest zależność między ilością osóbkorzystających z komunikacji miejskiej a podróżujących samochodami oraz jakiwpływ ma to na natężenie ruchu w centrum miasta, poziom hałasu,zanieczyszczenia powietrza i korki.
„