Trzej wielkopolscy przewoźnicy razem w słusznej sprawie
MiejskiePrzedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu, Miejski Zakład Komunikacyjny wKoninie i Miejski Zakład Komunikacyjny w Lesznie przystąpiły razem do kampaniipod hasłem „Dopalacze niszczą życie”. To pierwsze takie wspólne,miejskie działanie w Wielkopolsce.
Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu we współpracy zSamorządem Województwa Wielkopolskiego, Urzędem Miasta Poznania, MiejskimPrzedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Poznaniu, Miejskim Zakładem Komunikacyjnym wKoninie, Miejskim Zakładem Komunikacyjnym w Lesznie oraz Fundacją BankuZachodniego WBK, przy wsparciu medialnym Cityboard Media Sp. z o.o.zorganizowała kolejną odsłonę kampanii pod hasłem Dopalacze niszczą życie,która została zainicjowana przez KWP w Poznaniu w 2015 roku.
Wspólny projekt Dopalacze niszczą życie, który powstał w2015 roku realizowany jest na terenie całego województwa wielkopolskiego wśróddzieci, młodzieży oraz ich rodziców, opiekunów, a także nauczycieli. Działaniaktóre są realizowane w ramach projektu w postaci między innymi: konferencji,szkoleń, happeningów, spotkań z młodzieżą oraz ich prawnymi opiekunami, a takżeprzedstawicielami środowisk pedagogicznych pozwoliły na zwiększenie świadomościw obszarze zagrożeń związanych z uzależnieniami. Działania w środowisku lokalnymoraz liczne kampanie medialne realizowane przez wielkopolską Policję w znacznymstopniu przyczyniły się do ograniczenia tego zjawiska, a co za tym idzieuratowania nie jednego życia ludzkiego. Policjanci na terenie całegowojewództwa wielkopolskiego każdego dnia w ramach projektu Dopalacze niszczążycie edukują młodzież oraz ich rodziców, a co jest najważniejsze w jego ramachrównież młodzi ludzie realizują tak zwaną profilaktykę rówieśniczą. Pomimowielu działań, które są podejmowane jednak zagrożenie nadal istnieje. Napodstawie danych z Oddziału Toksykologii Szpitala im. Franciszka Raszei wPoznaniu w roku 2017 odnotowano 265 zatruć dopalaczami, które ze względu nazagrożenie życia dla spożywającego wymagały natychmiastowej hospitalizacji.
W 2014 roku Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniuzainicjowała przedsięwzięcie interdyscyplinarne pod nazwą Obserwatoriumzagrożeń dla ludzi młodych. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszonoWielkopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego,Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Sąd Okręgowy w Poznaniu, Ośrodek DoskonaleniaNauczycieli w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, TerenowyKomitet Ochrony Praw Dziecka, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu,Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zebranie doświadczeń wymienionychinstytucji przy jednoczesnym opracowaniu narzędzia badawczego przez Uniwersytetim. Adama Mickiewicza w Poznaniu pozwoliło za przeprowadzenie szczegółowejdiagnozy oraz określenie głównych zagrożeń związanych z demoralizacją naterenie województwa wielkopolskiego.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
„